Už to zlátne, už to červená, závěje listí po lesích. Euforie není nemoc. Není?

06, říj,2017
620
Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)

Závěr běžecké sezóny 2017 se vybarvuje, vzhůru na podzimní běhy! Někdo doklusává sezónu, někdo už zařazuje odpočinek a pro někoho jde o vrchol celého roku. Říjnové a listopadové běhy mají neopakovatelné kouzlo a některé trasy ve spojení s podzimním nízkým sluncem, sytým nebem a vůněmi lesa vyvolávají v běžcích společně s uvolňovaným endorfinem stavy, které se dají charakterizovat jako euforické až slastně pohodové. Takovým běžcům nelze doporučit nic jiného než návrat mezi lidi do města, nebo pohled na zprávy na mobilním zařízení, aby se navrátili k normálu, jak se sluší a patří.

Podívejme se do termínovky, co máme v říjnu z Ústí kousek. Jirka Malý jezdí skoro na každý závod, přijeďte jednou za ním. Hned tento víkend (7.10.) řediteluje Běh kolem jezera Chmelař. Ženy si dají kolečko, muži mají na výběr jedno nebo dvě. Snad si nikdo nezaběhne a neskončí v bahně na břehu jezera, jedno vyprošťování z bahna si pamětníci vybaví. Zaparkujete kousek od kempu u jezera, nejprve poběží děti, v 10:40 mílaři a ženy, po nich muži. Ve stejný den můžete i na hodinovku do Děčína a ultramaratonci si přijdou na své na akci UJEP se startem u budovy v Hoření, trasy jsou 50 a 100 km.

Do víkendů se všechny běhy nenamačkají, takže hned v následujícím týdnu (11.10.) nás Luboš Přibyl láká nad Děčín na Sokolí vrch, šest kilometrů ve dvou kolečkách zvládne každý. O den později (12.10.) nás čeká jiná vyhlídka, Erbenova nad Ústím. Krosový pohár má na pořadu 5,5 km dlouhý závod, Vláďa Růžička s Jardou Sovou se samozřejmě těší nejen na tradiční účastníky, ale i na další běžce.

V sobotu 14.10. je konkurence opravdu veliká, na programu je třeba Červený okruh v Doksech. O něm jsem psal obsáhlý článek vloni, děkuji za úžasných 1750 přečtení! (Odkaz na článek.) Letos nám pořadatelé nachystají určitě stejnou nálož zážitků. Alternativně můžete zvažovat start na Ralské desítce v Mimoni, nebo na Máchově běhu v parku v Litoměřicích. Neděle 15.10. patří Malé Dubické, na tu se nezapomeňte včas přihlásit, kapacita hlavního závodu je téměř naplněná. Trasa vyvede běžce na stezky v okolí Dubic, mimo jiné i nad dálniční tunel. Start je samozřejmě zase u hospody U Becků.

Tradiční Běh kolem Lemberka se koná v Jablonném 21.10., v ranním oparu nad rybníkem. Ve stejný den se běží ve Varnsdorfu Mandava Run. O den později (22.10.) můžete vyrazit přes hranice na Drážďanský maraton.

Pravá kalamita potká termínovku pokaždé, když státní svátek vyjde na víkend, jako letos 28. říjen. V okolí 100 km od Ústí se koná v tento den hned 13 závodů. Podívejme se na ty nejblíže od nás. Horolezecký krosmaratón má kouzelnou trať. Startuje kousek od autodromu v Sosnové a provede vás lesy směrem k Mácháči. Trať je dlouhá 10,5 km a běží se čtyřikrát. Součástí běhu je i čtvrtmaratón, každý rok i na tuto trať vyráží početné startovní pole. Pro kroužící maratonce je to zpestření, běh startuje během jejich závodu. Běh Debří u Mšena je další z běhů s neopakovatelnou podzimní atmosférou, v místním lesoparku. Hlavní trať 5,4 km láká i vysloveně rekreační běžce. To stoupák na Pastýřskou stěnu v Děčíně je kratší, ale o to strmější. Dalšími volbami je dvacítka Božáku v Teplicích nebo půlmaratón v Rumburku. Komu se líbí místní běhy na Miladě, zamíří v říjnu možná do Mostu, na podobný běh kolem tamního jezera. V tradičním nedělním termínu (29.10.) roztáčí Čeněk Filinger u Kadaně svůj kolotoč zimního poháru.

Propozice všech avizovaných závodů, i mnoha dalších v širším okolí, najdete v termínovce https://www.behej.com/terminovka . Hodně barevných zážitků z usínající přírody!

Naposledy změněno 06, říj,2017
Zveřejněno v Články
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Březen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31