Aktuality
Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Ústecký schod

06, zář,2015
3364
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Fotogalerie  

Výsledky 

Schody jsou lidský vynález z šerého dávnověku inspirovaný přírodou. Je to mimochodem i zařízení, na kterém se přihodí nejvíce úrazů. Jsou určeny ke zdolání převýšení a to povětšinou chůzí, ale běhat se dá po nich taky. To si vyzkoušelo dnes v ústecké ulici "Na schodech" na sedm desítek účastníků nultého ročníku závodu "Ústecký schod", který křísí tradici podobného podniku zaniklého před čtvrt stoletím. Běželi tím bezpečnějším směrem, tedy nahoru a v běžeckých kategoriích přinesli jen jedno drobné zaškobrtnutí u holčiček a jedno v mužské kategorii. 

Počasí bylo podzimní, třináct stupňů, čerstvý vítr, který foukal proti běžcům. V půlce závodu navíc začalo lehce poprchávat, ale žádná průtrž z toho nebyla. Start se z avizovaných 10:30 posunul asi o čtvrt hodinku a pak se už ve strojovém rytmu co půlminutu řítil někdo po schodech nahoru k cíli. Nejprve si odběhly svůj závod děti, které čekalo asi třicet schodů, některé klasické, ale mnohé stupně následovala i dva metry rovná plocha, takže chytit rytmus nebylo jednoduché. Dětí bylo na startu celkem dvacet šest, mnohdy šlo o potomky účastníků závodů dospělích, silné zastoupení měli také ústečtí florbalisté a hokejisté. K těm patřil i vítěz Kale David Costa, úžasně však běžely všechny děti, vypíchnout musím ale aspoň výkon florbalistky Kateřiny Kočové, která se vklínila mezi stejně staré kluky, doběhla čtvrtá, ale v prakticky stejném čase jako celkově druhý hoch, Dominik Kočí.

Mezi dospěláky dominoval Tomáš Bystřický, který zjevně zvládá skvěle anaerobní aktivity. Dospělí běžci běželi dle propozic 101 schodů, což představovalo zhruba 160 metrů při převýšení necelých třicet metrů. Zátěž lze připodobnit necelé třístovce na dráze s tím, že zde byla důležitá i technika výběhu a byl to kopec, takže odraz - kotníky, stehna. Tomáš Bystřický zvítězil s velkým náskokem jeden a třičtvrtě vteřiny před Filipem Záhorou a Ondrou Havlíkem. V ženách zvítězila Jarmila Sobecká před Terezou Havlíkovou a Hanou Pavlíčkovou.

Výsledkový servis firmy Apachi byl perfektní, vše bylo na webu chvíli po skončení závodu. Organizátorům posloužil nultý ročník jistě jako zkouška do dalších let, hlavní náměty jsou - zázemí, stanovení a dodržení časového pořadu. Celkový dojem ze závodu byl příjemný, pro mnoho lidí šlo o fajn strávené nedělní dopoledne.  

Naposledy změněno 27, srp,2016
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Listopad 2020 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30