16, bře,2017
1860
(3 hlasů)
Běh kampusem 2016, foto autor Běh kampusem 2016, foto autor

Obecně se tvrdí, že ženy vydrží víc než muži. Po rozhovoru s paní Evou si to myslím také. Celá sportovní veřejnost si vybavuje její jméno v souvislosti s běžkami, byla na třech zimních olympiádách, startovala na šesti MS. Drobná žena (162 cm/48 kg) naplnila svůj život neskutečnou dřinou. Bydlí v Trutnově, rodinný domek staví s manželem Martinem v Hradci Králové, trénuje v Praze, studuje UJEP v Ústí nad Labem. Veškeré cestování si odřídí sama. Mluvil jsem s ní ve studentské kavárně po jedné zkoušce, vypadala spokojeně, ale čas měla přesně vymezený.

Vracela se ještě na seminář a potom ji čekal odpolední trénink. V loňském roce ji David Cihlář pozval na Běh kampusem, tam jsem ji viděl poprvé. "Dlouho jsem běhala na lyžích, ale nyní se chci soustředit na vytrvalostní závody v letním tričku. Nikdy nezapomenu na svůj první půlmaraton. Bylo to tady v Ústí v roce 2015 a já ho hned vyhrála v čase 1:12:11. Dalším běžeckým mezníkem byl pro mne loňský Pražský maraton, to jsem se časem 2:30:10 nominovala na Letní olympijské hry do Ria. Poslední vytrvalostní zážitek mám z letošního února. To jsem vyhrála půlmaraton v Itálii. Cestovala jsem s maminku, na startu bylo cca 5000 běžců z celého světa. Běželo se historickou částí Neapole, deset stupňů, vítr. Maminka to odstonala. O víkendu jsem zkusila desítku v Pečkách, čas 34:03 byl označen za rekord tratě, což mě překvapilo. Prvního dubna mě čeká Pražský půlmaraton a tam to bude pěkně hustý. Chci na bednu! Všichni se mě ptají na volný čas a já odpovídám. Co to je? Ráda vařím, neodpustím si čokoládu. Příští týden jdu s manželem po dlouhé době do divadla. To je pro mě velký svátek. Moc se těším. Tak jak bych to jenom ukončila? Jsem ráda, že běhám ráda," říká Eva Vrabcová Nývltová.