Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Sobečtí nejsou sobečtí, medaile vám ochotně ukáží

19, srp,2023
515
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Jarmilu Sobeckou všichni znají, se Zuskou Kotěšovcovou vyhrávají regionální běžecké soutěže s lehkostí vánku, Jarmila přidá pejska, Zuzka šikovného Vojtu. Pro náhodné čtenáře přidám informaci od stolu, Jarmila dělala dlouhá léta atletiku, potom se dala na canicros, v roce 2008 si vyběhala s hafíkem titul Mistryně Evropy. Pracuje u policie, její manžel Tomáš je hasič. Několikrát se zúčastnil Světových policejních a hasičských her, medailí má plnou vitrínu.

Jarmila jej doprovodila v loňském roce do Holandska, kde k překvapení všech vyhrála půlmaraton. Letos společně odletěli do Kanady, kde se Světové policejní a hasičské hry konaly ve městě Winnipeg v termínu od 28.7.- 6.8.2023. Tomáš vyhrál řecko-římský zápas a volný styl, další zlatou přidal v hasičském víceboji družstev. Jarmila odlétala za moře s poraněným kotníkem, přesto vyhrála překážkový běh na 2 km, cross country na 5 km a hladkou pětku na tartanovém oválu. Pokud ji zase někde potkáte, zeptejte se ji, jak se běhá v parku, kde nocují medvědi. Jen tak pro představu uvádím, že her se zúčastnilo cca 8000 uniformovaných sportovců z celého světa, mimo Rusko a Bělorusko.