Napsal:
12, říj,2021
1177
(0 hlasů)

Jan Adamec a Karel Šváb vymysleli před šesti roky v Libouchci krosovou stovku. Běželo se z Libouchce na Sněžník, zpět do Libouchce a potom na Komáří vížku. Cíl byl zase v Libouchci. Prostě stovka!

V neděli 10. října se pod hradem Střekovem sešli zase, aby nadšencům nabídli nový formát. Ústecký Trail maraton 2021 vedl do kopců, převýšení na maratonu 1800 m. Předpokládaná účast 30, realita 60 odvážných běžců. Běžela se desítka, dvacítka a 42 km. Desítku ovládli domácí, Petr Zuda a Jarmila Sobecká. Dvacítku vyhráli borci z Kladna, Dočekal František a Bodnarová Iveta. Na seznamu byli vytrvalci z Prahy, Kladna, Teplic, Děčína, Slaného, Libouchce, Loun, Loučné, atd. Pohled z kopců uchvátil všechny. Vysoký Ostrý, Plešivec, Tlučeň, Varhošť. Tahle akce má budoucnost, hlavně proto, že třeba na desítce startovala i devítiletá Kamila Synáčková. Tu přeci v Ústí všichni už znají. Podívejte se na časy z maratonu. Vítězný muž Smetana Martin (4:21:33), nejrychlejší žena Boubelíková Jitka (5:40:11). Město neuvedli, zřejmě dobrý oddíl.