Triatlonový maraton v Povrlech vyhrál Slezák, ale hvězdou byla Vápeníková

11, čvc,2017
2090
(3 hlasů)

Fotogalerie

Třicátý ročník Mosazného muže vyšperkoval pořadatel vytrvalostní soutěží jednotlivců a ještě si sám navlékl dres. "Jo je to pravda. Nemohl jsem kluky v tom vedru nechat ve štichu. Pozor! Já říkám kluky, ale ona mezi dvacítkou nadšenců byla i jedna žena  a byla pěkně vidět.

Jana Vápeníková startovala jako všichni ostatní v pátek v deset dopoledne na čtyřiadvacetihodinový závod a druhý den dopoledne hlásila dvanáct krátkých triatlonů. Pro náhodné čtenáře uvádím měřené hodnoty Mosazného muže. Plavání 300 m, kolo 12 km, běh 3 km. Absolutní vítěz Vladimír Slezák tento triatlon udělal 16x, ale vůbec nespal. Jana Vápeníková od půlnoci do šesté ráno odpočívala a potom přidala další dva triatlony. To ji však ještě nestačilo, tak v sobotu přivezla rodiče a ve 14:30 vyrazila společně s ostatními na klasického Mosazného muže. Co myslíte, jak to dopadlo? Mezi ženami byla v čase 00:49:59 zase nejlepší," vysvětloval Ivan Málek. Sobotní závod měl i skvělou diváckou kulisu. Sedmdesát nadšenců nejprve naskákalo do přehrady, kde na plavecký styl dohlíželi rozhodčí v červeném hasičském člunu. Jako první na kolo nasedal Jaroslav Brynda se startovním číslem 116 z klubu Labe Triclub a už před sebe nikoho nepustil. Tři běžecké okruhy kolem přehrady nebyly náročné, ale ty schody z kempu na hráz. To byl masakr. Druhý v cílí zvedal ruce nad hlavu Petr Cmunt z Heaven Teamu, bronz bral Petr Veselý z Glassman TT Teplice. Z borců, co se objevuji na Střížáku bodoval Jirka Vlček na osmém místě v kategorii nad 40 let, Luboš Verner na třetím místě v kategorii do 39 let. Nepřehlédnutelný byl Kamil Němec, představitel Přemysla Oráče v Trmicích, nejstarším účastníkem byl Pavel Čmelík, který měl v občance ročník narození 1946.

3. místo - Lucie Mánková - Povrly - čas - 00:53:56

Třicátý ročník Mosazného muže vyšperkoval pořadatel vytrvalostní soutěží jednotlivců a ještě si sám navlékl dres.

"  Jo je to pravda. Nemohl jsem kluky v tom vedru nechat ve štichu. Pozor! Já říkám kluky, ale ona mezi dvacítkou nadšenců byla i jedna žena  a byla pěkně vidět. Jana Vápeníková startovala jako všichni ostatní v pátek v deset dopoledne na čtyřiadvacetihodinový závod a druhý den dopoledne hlásila dvanáct krátkých triatlonů. Pro náhodné čtenáře uvádím měřené hodnoty Mosazného muže. Plavání 300 m, kolo 12 km, běh 3 km. Absolutní vítěz Vladimír Slezák tento triatlon udělal 16x, ale vůbec nespal. Jana Vápeníková od půlnoci do šesté ráno odpočívala a potom přidala další dva triatlony. To ji však ještě nestačilo, tak v sobotu přivezla rodiče  a ve 14:30 vyrazila společně s ostatními na klasického Mosazného muže. Co myslíte, jak to dopadlo? Mezi ženami byla v čase 00:49:59 zase nejlepší," vysvětloval Ivan Málek. Sobotní závod měl i skvělou diváckou kulisu. Sedmdesát nadšenců nejprve naskákalo do přehrady, kde na plavecký styl dohlíželi rozhodčí v červeném hasičském člunu. Jako první na kolo nasedal Jaroslav Brynda se startovním číslem 116 z klubu Labe Triclub a už před sebe nikoho nepustil. Tři běžecké okruhy kolem přehrady nebyly náročné, ale ty schody z kempu na hráz. To byl masakr. Druhý v cílí zvedal ruce nad hlavu Petr Cmunt z Heaven Teamu, bronz bral Petr Veselý z Glassman TT Teplice. Z borců, co se objevuji na Střížáku bodoval Jirka Vlček na osmém místě v kategorii nad 40 let, Luboš Verner na třetím místě v kategorii do 39 let. Nepřehlédnutelný byl Kamil Němec, představitel Přemysla Oráče v Trmicích, nejstarším účastníkem byl Pavel Čmelík, který měl v občance ročník narození 1946.