Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Svádovský maraton vyhrál Hudec, půlmaraton Pinc

Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Výsledky

Fotogalerie

Byl jsem tam už v deset dopoledne, abych si promluvil před závodem s těmi, co si chtěli splnit svůj sportovní sen. Maraton. Bylo jich tam skutečně dost a někteří v Ústí byli poprvé. Přijeli z Brna, Plzně, Stuttgartu i Drážďan. Nejrychlejší byl šestadvacetiletý mladík z Prahy Tomáš Hudec. Údajně to byl jeho první maraton na pevné komunikaci, pokud je to pravda, tak je to velký talent. Jeho čas 2:48:36 budí respekt. " Momentálně jsem si naplánoval delší dovolenou. Letím na dva měsíce do Nepálu, kde chci běhat v terénu," pochlubil se vítěz, který vystudoval mezinárodní obchod.

Michaela  Havlíčková z Karlových Varů běžela půlmaraton a budík si nařídila na tři hodiny ráno, aby to vlakem stihla. Pracuje v porcelánce a za čas 2:00:58 se nemusí vůbec stydět. Jako vždy bez bot běžel Míša Barvínek, velkou pochvalu zasluhuje nestárnoucí borec z Mojžíře Mirek Glíer, kterému bude za tři roky sedmdesát. Když jsem se ho ptal na přípravu, mávl rukou a nabídl mi vlastní limonádu. Skvělá tekutina. Základ tajného receptu tvořil med, zázvor a slivovice. V té  zimě bych ani nic jiného nečekal. Mirek doběhl na krásném 27. místě a čas 1:43:08 ho katapultoval na bronzovou pozici v kategorii nad šedesát let. Zdeněk Pinc nedal nikomu šanci, běžel lehce a v cíli vyhlížel svého dědečka, který mu dělá pravidelně doprovod. Čas 1:16:08 je nádherný, Zdeněk však nebyl spokojen. S úsměvem popisoval situaci, které ho pravděpodobně připravila o stříbrnou pozici v náročném seriálu Král středohoří 2016. "Celou dobu jsem byl druhý za Petrem Cmuntem, to je skvělý borec, potom jsem přišel o kolo. Ne, nikdo mi ho neukradl, v silném větru došlo k uvolnění ze stojanu na střeše auta a kamion mi ho převálcoval. I to se stává," říká sympatický mladík, který běhat opravdu umí.

maraton - absolutní pořadí: 1. místo - Tomáš Hudec - Praha - 2:48:36 2. místo - Radek Dvořák - místo neuvedeno - 2:54:51 3. místo - Ladislav Vojtěchovský - Teplice -  2:55:58

půlmaraton - absolutní pořadí: 1. místo - Zdeněk Pinc - Třebenice - 1:16:08 2. místo - Robin Bučo - místo neuvedeno - 1:24:07 3. místo - Alekseen Alexander - Praha - 1:26:50