Štafety na Střížáku byly skvělé, hodnotili originální závod účastníci

26, bře,2017
1188
Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)

Fotogalerie

Výsledky celkem   Výsledky kategorie

Výsledky celkem úseky   Výsledky kategorie úseky

 

Kdo si snad nevšiml, že je venku jaro, napověděla mu změna času. Na tu nezapomněl téměř nikdo ze 48 účastníků dnešního běhu (až na jednu výjimku, ale i on to stihl ještě do ukončení prezentace). Sluníčko a 14 stupňů. Znalci kilometrového okruhu uznale pokyvovali hlavou. "Tos připravil skvěle, ani to nepráší, ani není bláto, tak akorát," říkal Mirek Svoboda řediteli závodu Vláďovi Růžičkovi. Ten přichystal štafetový závod dvojic s jedním úsekem 4,2 km dlouhým (4 kola), který běžel každý ze štafety dvakrát (A-B-A-B). Kategorie - páni, dámy a smíšenka.

 

 

Zuda, Pinc a Vlček, to jsou borci, kteří dnes běhali nejrychleji. Všichni dali oba dva své úseky pod čtvrthodinu. Zatímco Zuda a Pinc běželi ve štafetě jako druzí, Jirka Vlček běžel první úsek, kterému také jasně kraloval. Předával o čtyřicet tři sekund před Mírou Svobodou. "Já to nechci vědět," odvracel se Petr Zuda, když jsem měl snahu odstupy hlásit, ale asi mu to koncentraci neubralo, protože vypálil k nejrychlejšímu úseku dne - 13:50! Na jeho konci předával již na prvním místě. Za ním si to na druhou předávku přihrčel Zdeněk Pinc, první úsek dal za vynikajících 13:56. Vytáhl tak štafetu rozbíhanou Vláďou Růžičkou ze čtvrtého místa. Na třetím úseku sice Jirka Vlček získal zpět průběžnou stříbrnou pozici, ale finišující Zdeněk Pinc svého jmenovce Zdeňka Reže dohnal a předehnal. V cíli tedy platilo pořadí Svoboda - Zuda (58:22), Růžička - Pinc (59:39) a Vlček - Rež (1:00:32). Všech těchto šest borců podalo skvělé výkony, proto měly první tři štafety také náskok na další v pořadí. Na čtvrtém místě proběhla cílem dvojice Slezák - Eliáš (1:04:07) a na pátém mlaďoši z USK Provod Dvořák - Vilk (1:05:49). Na šestém místě byla dvojka z Velemína Šnaidauf - Krejčí, která byla příjemným oživením a vklínila se mezi známé tváře ve velmi solidním čase 1:06:55. To bylo v celkovém pořadí prvních šest štafet, výhradně mužských. Za nimi se ale do cíle řítili již vítězové smíšených a ženských štafet. Dvojici Vágnerová - Vojtěchovský ke skvělému času 1:08:19 dotlačil především partner, který se na jednom úseku dostal dokonce pod elitních 15 minut. Jen o vteřinku později proběhla cílem Zuzka Rusínová, která běžela s Jarmilou Sobeckou. O jejich vítězství nepochyboval téměř nikdo nejen od startu závodu, ale už od doby, kdy se složení štafety dostalo ve známost. Náskok na druhé ženy v cíli (Vlčková - Mánková) činil 17 minut. Před jejich výkonem se musely sklonit i tak silné mužské dvojice jako Ženíšek - Jarda Novák nebo břatři Vlachové, kteří se po delší odmlce přišli proběhnout s připevněným číslem na hrudi.

V mixu jako druzí skončila dvojice Hrušková - Hruška, která měla všechny čtyři úseky velmi vyrovnané (1:14:33), na stupně vítězů dosáhl ještě pár Bredlová - Sůra (1:16:39). Třetí v ženách byla na poslední chvíli složená štafeta Nováková - Pecková (1:26:22). Co z celého dne vyzdvihnout? Petr Zuda běhal super, obě kola pod 14 minut, Zdeněk Pinc se nenechal zahanbit. Jirka Vlček kroužil jako sokol. Pochvalu zaslouží organizátor Vláďa Růžička, značil trať, pak si ji odběhl, pak občerstvoval účastníky, všem chtěl dát ceny, mámil ze mě pořadí jednotlivců, na to jsem však nebyl připravený, tak je nemohl ocenit. A pak to počasí. Fakt ses povedlo, ať ti to vydrží i na další běhy, třeba už na Jarní dubickou 9. 4.

Naposledy změněno 26, bře,2017
Zveřejněno v Články
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31