Napsal:
03, říj,2017
3011
(8 hlasů)

Nebojte se, nebude to dlouhé. O skromných lidech se v novinách moc nepíše a já si myslím, že je to chyba. Na běžeckých akcích jsem ho potkal několikrát, seznámil mě s ním Jirka Vlček před pěti lety. Bydlí někde u Ústěku, všude se pohybuje na kole. Na Rychtářské se zdravil s devadesátiletým Jiřím Soukupem, Janou Vápeníkovou, Bedřiškou Kulhavou a dalšími sportovními celebritami.

Potom se mi náhodou dostal do ruky balíček zvláštních poznámek a já jsem se nestačil divit. Ani nevím, kolik mu je let, snad 64. Jirka Malý je prostě utajený rekordman. Pokud ho zase někde uvidíte, tak si vybavte tyhle řádky. Omlouvám se za jednoduchost a přímočarost, přesné údaje najdete jednou v jeho knize. 7 V mládí hrával basketbal. Někdy kolem roku 1982 ho v Úštěku kamarádi vyhecovali a on běžel poprvé závod kolem jezera Chmelař. Doběhl třetí. Všimli si ho a on začal oblékat dres TJ Slavoj Úštěk. Léta plynula a Jirka vyzkoušel atletický oddíl v Lovosicích a v České Lípě. Fotbalisté přestupují pro peníze, běžci honí osobní rekordy. Tak jenom, aby jste věděli koho máte před sebou. Jirka Malý běžel svůj poslední závod v roce 2013. Několikrát startoval na atletickém Mistrovství Evropy, v roce 1996 ve Švédsku byl desátý v maratonu. S věkem přišly starty na atletickém Mistrovství světa veteránů (5x), Běchovice dal 30x. Sám tvrdí, že běhal půlku svého života - 32 let. Zúčastnil se 1375 závodů, 449 jich vyhrál.Na desítce má rekord 32:24, maraton 2:34:02, půlmaraton 1:11:23. Krále středohoří vyhrál ve své věkové kategorii 7x. To znamená, že umí i triatlony. Prostě borec!