Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

3432
Ohodnotit tuto položku
(11 hlasů)

Fotogalerie

Už třináctý ročník přilákal do Doks 128 šestičlenných smíšených družstev, kde pojem sportovní všestrannost není pouhou frází. Eurohry 2016 znají své vítěze. Z Ústí nad Labem přijelo několik týmů, z tajemných názvů se mi podařilo dešifrovat šest. Lentilky, Nosáči, Spolchemie, Přátelé k popukání, Lyžaři SKP, Káťa a Škubánek. Soutěžilo se dva dny, na programu bylo 17 sportovních disciplín.

V pátek zahajovaly akci kolečkové brusle, mezi diváky byl i olympionik z Brazílie Pepa Dostál, který trpělivě rozdával úsměvy a ukazoval medaile. Mirek, Zbyněk, Klára, Petr, Filip, Jura. To jsou Lentilky. V Doksech byli tihle sportovci už několikrát, v loňském roce obsadili jedenácté místo. Dostat se mezi desítku nejlepších je skoro nemožné, ale letos se to povedlo. Dobrý los, příznivé počasí a hlavně solidní forma. Nemyslete si, že je to nějaká procházka růžovým sadem. Třeba veslařský trenažér umravnil mnoho svalnatců. Zbyněk s Jurou zajeli skvěle a to byl základ k rekordům. Bezvadné byly kuželky, lukostřelba, biatlon, orientační běh, fotbal, cyklistická časovka, rafty, plavání, horolezecká stěna. Hodně sice záleží na rozlosování, ale všichni se snaží, nic není zadarmo. Ještě v sobotu to měli skvěle rozjeté Lyžaři SKP, z průběžného sedmého místa v neděli spadli na jednadvacáté. Celou akci vyhráli borci, co do soupisky napsali název Bedny. Získali 2093 bodů a oprávněně se mohli mazlit s krásným pohárem. Konec prázdnin patřil v Doksech sportovním universálům a Ústečané se neztratili. Někteří z nich běhají na Střížáku a na půlmaraton se těší.

08. místo - Lentilky (1793 b); 21. místo - Lyžaři SKP; 27. místo - Nosáči (bratr  Špotákové Dalibor); 48. místo - Přátelé k popukání; 57. místo - Spolchemie