Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

1920
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Fotogalerie

Bezvadný závod připravili jako vždy Kostovičovci. U hospůdky Pohoda na Střížovickém vrchu se sešlo v neděli dopoledne čtyřiaosmdesát sportovců různého věku, aby zakončili sedmidílný seriál s Mumií. Vyhrál Zdeněk Pinc v čase 34:59, na záda mu chvílemi dýchal Petr Zuda (35:28), třetí byl v absolutním pořadí padesátník Jaroslav Chramosta (36:20). Neporazitelnou Jarmilu Sobeckou naháněly sestry Vajrychovy, ale marně.

Vzácný potlesk od diváků si však vysloužil mladý muž, který startoval jako poslední s tříletou dívenkou na zádech. Jmenoval se Jonas Kryhl a původem byl ze Švédska. Celý první okruh běžel se čtrnáctikilovou živou zátěží a ještě se usmíval do objektivu. " Jsme tu na návštěvě u maminky. Je to můj přítel a momentálně bydlíme v Rakousku. Možná, že na to nevypadá, ale v Alpách běhá vytrvalostní závody dlouhé i sto kilometrů. Dcera si to užívala, do kopce ještě radila. Před týdnem ale běžela dětský závod v Dubici a doběhla. Byl to skvělý závod a všichni si zaslouží náš obdiv," konstatovala paní Lucie a hned představila svého chytrého chlupatého stopaře. Bezvadná byla závěrečná tombola. Renata Vajrychová svou cenu věnovala dalšímu v pořadí, což překvapilo i zkušeného komentátora Petra Kostoviče. Moc povedená akce! Hodně borců se už chystá na maraton do Svádova. Mirek Svoboda nic nechce podcenit. Naběháno má letos úctyhodných 2800 km a svůj třetí životní maraton chce zaběhnou po dvaceti letech pod tři hodiny.