Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

1971
Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Fotogalerie

Pokud by jste byli v Josefově Dole tuto sobotu na závodě horských kol, mohli jste zahlédnout mezi tou spoustou nadšenců z celé republiky i několik sportovců z Ústí nad Labem. Trať jednadvacátého ročníků ČT AUTHOR CUP 2016 byla dlouhá 63 km, převýšení 1500 m, na seznamu bylo 3500 jmen, mezi kterými nechyběl triatlonista Jura, šermíř Alexandr, futsalista Mirek a nestárnoucí Jana Vápeníková. Určitě jich tam bylo víc, ale většinou uváděli místo bydliště název klubu.

V tom mraveništi cyklistů jsem byl rád, když jsem našel ty své. Dělal jsem nosiče vody a hlavně dokumentaristu seveřanům, pár jsem jich do objektivu dostal. Na startu u kostela byla celkem pohoda, dokonce na chvilku vykouklo sluníčko. Startovalo se v šesti vlnách, první stoupání vedlo kolem nádherné rozhledny Královka (859 m.n.m.), potom se vjelo do mraků. Nechápu vůbec, jak se tam dostali borci na koloběžkách, nebo na dvoukole. Časový limit závodu bláznů byl stanoven na šest hodin, potom se už neměřilo. Hodně jich nedojelo do cíle pro různé defekty, někteří dobíhali s kolem nad hlavou. Pádů bylo také dost, hlavně při sjezdech. Od dvanácti hodin pršelo a na kopcích bylo poměrně chladno. Celkovým vítězem se stal Pavel Boudský, který si ani neumazal dres, dojel v čase 01:58:54. Pro mne byli hrdinové všichni, kdo projeli pod žlutým obloukem. Jana Vápeníková startovala s číslem 465 a ve své kategorii ji porazila pouze maminka úspěšného olympionika Marcela Prskavcová. Celkově byla mezi ženami patnáctá! Hodně mužů se drželo za hlavu, když zjistili kolik ji je let. Čas 02:48:09 je skutečně luxusní. Když si uvědomím, že před týdnem v pohodě absolvovala Běh kampusem a v pátek si šla zahrát s kamarády badminton, musím se přidat k těm, co mají mokrý hadr na hlavě. Výše jmenovaní kluci dojeli, ale na Janu neměl žádný.