Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Hospůdka Pohoda na Střížáku praskala v neděli ve švech, běžci měli žízeň

2548
Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)

Fotogalerie

Běh Milana Varcholy 2017 zná své vítěze. Na nádherný putovní pohár bude vyryto jméno Petra Zudy. Sportovní stránku akce popsal Jarda Hercík, já jsem se zaměřil na individuality. Nejmladším účastníkem byl Martin Feigl. "Já tady nebydlím, ale mám tu babičku. Táta tu před lety závodil za místní oddíl Spartak Ústí nad Labem, trénoval ho pan Sova,  pana Varcholu znal osobně. Přijeli jsme z obce Luštěnice, to je u Mladé Boleslavi," vysvětluje desetiletý kluk. Nejstarším běžcem na zasněžené trati byl sedmdesátiletý Rudolf Vorlíček z Teplic, startovní číslo 53 nahánělo hrůzu daleko mladším soupeřům. Jeho čas 00:32:15 stačil na třicáté místo. V tom sněhu úctyhodný výkon.

Dobrou kondičku prokázal Jirka Vlček, který obsadil v absolutním pořadí druhé místo a ještě přidal solidní provokaci. " V sobotu dopoledne jsem byl na běžkách, večer jsem byl na mysliveckém plese. Domů jsme dorazili s manželkou kolem druhé ráno. Nyní jsem si dal zasněžený kros, kolem čtvrté odpoledne mě čekají kamarádi na Miladě. Jdeme se koupat," prohlásil tiše a já mu to věřil. Mezi ženami byla první Jarmila Sobecká, ale loňský čas Kateřiny Ježkové (00:27:07) nepřekonala. V zástupu běžeckých nadšenců nechyběla čerstvá maminka Zuzka Rusínová a moc ji to slušelo. Na rybníku se hrál hokej, velký sněhulák dohlížel na pravidla, pejskařů tam bylo také dost. Skvělá běžecká parta zaplnila hospůdku a všichni se dobře bavili.