Napsal:
02, lis,2018
1659
(8 hlasů)

Určitě ho znáte ze Střížáku! Gymnazista Šimon Koblížek solidně běhá a ještě lépe plave. Příští rok ho čeká maturita a to bude v Jateční pěkně horko. Letošní rok byl podle jeho slov docela úspěšný. V červenci vybojoval v Dánsku na Mistrovství světa třetí místo v aquatlonu (běh + plavání), před několika dny se vrátil ze Španělska, kde bylo Mistrovství Evropy.

Zájemců o bednu tam bylo víc. V juniorské kategorii mu chybělo patnáct vteřin na bronz, doběhl pátý. V teplé Ibize reprezentovali naší malou zemičku pouze dva Češi. Tím druhým byl Tomáš Svoboda, dvojče slavného olympijského vítěze v moderním pětiboji.Tomáš byl v absolutním pořadí dospěláků druhý! . " To víte, že jsem si s ním udělal selfíčko, je o čtrnáct let starší, ale skvělý sportovec. Také jsem se snažil dostat na stupně vítězů, ale především v běhu tam byli lepší borci. Z vody jsem vylézal jako druhý, dlouho jsem se držel na třetí pozici, asi 300 m před cílem mě předběhl Chorvat a Ukrajinec," tvrdí mladý sportovec a hned pokračuje dál. " V moři se plave jeden kilometr, potom se běželo pět kilometrů v ulicích města. Závod se uskutečnil ve všední den (středa 24.10.), bylo docela teplo a trasu lemovalo hodně místních diváků. Můj celkový čas 29:37 je o třicet vteřin lepší než v Dánsku, ale španělské sluníčko vyhovovalo jiným. Vyhrál Chorvat, druhý byl Ukrajinec, potom Slovák, další Ukrajinec a já. Příští rok přecházím do kategorie 19 - 23 let, tam už je větší konkurence, proto musím zlepšit především běh. Chtěl bych oslovit zkušeného trenéra Josefa Procházku z Děčína, zda by si mě nedopsal do svého týmu. Další mezinárodní závody v aquatlonu budou příští rok v Rumunsku, tak mi držte palce," končí s úsměvem a ukazuje startovní číslo na ruce a placku na památku.