Charitativní běh v Krupce byl skvělý, vyhráli všichni

25, zář,2016
2100
(1 Hlasovat)

Fotogalerie

Na tyhle závody chodím rád, nejde tak o výsledek, jako o pomoc jiným lidem. Charitativní běh Krupkou, aneb pomáháme Teplické nemocnici, tak se jmenovala akce kterou uspořádalo už počtvrté Biskupské gymnázium , Základní škola a Mateřská škola Bohosudov. Musím přiznat, že jsem čekal víc sportovců z Ústí, ale víkend byl i jinde plný sportu a kultury. Doprovodný program byl skutečně skvělý, mě zaujala canisterapie, kterou reprezentoval ohromný pes manželů Ryskových z Teplic.

Osmdesátikilový mazlík má předky v Japonsku, děti přímo miluje. Ukázku měla Městská policie, malovalo se na obličej, hodně dětí bylo v kostýmech. Závodilo se v šesti věkových kategoriích, hlavní závod vyhrál domácí borec Ladislav Vojtěchovský, který trať vedoucí částečně parkem zaběhl za 15:47. V upraveném Areálu pátera Josefa Cukra se shromáždilo přes 300 nadšenců, 190 jich vyběhlo na trať. Pro 1.. interní oddělení Teplické nemocnice se vybralo přes 25.000.-Kč. Moc hezká akce příjemných lidí, kteří pomoc druhým považují za samozřejmost.