Běžecká sezona začala, je toho moc - Tisá 2019

1672
(2 hlasů)
Luboš Švácha na trati krosu Luboš Švácha na trati krosu Miroslav Vlach

Fotogalerie

Skutečně se to všechno stihnout nedá. V sobotu pořádala Veronika Vágnerová půlmaraton v Olšinkách, v neděli se běžela Jarní Dubická a do toho v Tisé dostali šanci psovodi. Nakonec jsem se rozhodl pro seriál Český kros, který nabízel Labské pískovce. Pořadatelem byl Daniel Bláha z Teplic. Třicítka nejodvážnějších vybíhala už kolem deváté, čekalo je šest okruhů, sečteno a podtrženo 45 kilometrů v písku, na strmých schodech a lesních cestách. Tuhle drsňárnu vyhrál Jakub Stejskal z Kadaně v čase 04:10:35, žádný pes mu nepomáhal, celou dobu běžel sám se startovním číslem 156 na hrudi. Nejlepší ženou byla Lenka Berrouche z USK Provod Ústí nad Labem se startovním číslem 14, která se prezentovala časem 04:46:05.

Přihlášeno bylo 250 sportovců v několika běžeckých kategoriích, běželo se se psem i bez 7,5 a 15 km. Vítězové nedostávali poháry, ale víkendový poukaz do hotelu Ostrov. Do skalního města přijela snad celá republika, na dlouhatánském seznamu byli borci z Prahy, Ostravy, Č.Budějovic, Plzně, Třince, Liberce. Hodně jich dorazilo z Německa. Na trati jsem viděl i Luboše Šváchu, kamaráda ze Střížáku, měl č. 170. Někde tam byla i Jana Mešo, ale tu jsem nestihl vyfotit. Když se povede počasí, tak je to jeden z nejhezčích běžeckých závodů na severu. Neměl jsem moc času na výběr místa, ale byla to úžasná podívaná.