Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Fotogalerie - 10 km

Fotogalerie - děti a mílaři

Žandovská desítka, to je zima, plískanice a dušičkové počasí, bláto nebo sníh. Tedy skoro vždycky tak tomu je, ale letos se to nějak zvrtlo. Slunce svítilo jak o život a po mlhou prostoupené noci vyčarovalo úžasný den, kdy snad ani nešlo neběhat. Při hlavním závodě ukazoval teploměr 18°C!

V Žandově se běhají dětské závody zcela (pro ty nejmenší) nebo aspoň zčásti po málo frekventované asfaltové silnici, což sebou přináší organizační starosti. Pořadatelé ale vše zvládají a nějaký nervózní řidič je nedojme a musí čekat až na uvolnění trati. Závody si děti užívali, jen museli dávat pozor na kluzké lávce přes potok. Vždy se snažím napsat alespoň jednu negativní věc, která mi padne do oka. Zde stejně jako na mnoha jiných závodech vidíme to, že dospělí pádí se svými dětmi a povzbuzují je. Nemluvím samozřejmě o kategorii těch nejmenších, tam se pomocná ruka vždy hodí, ale i mnohem ostřílenější běžci a běžkyně se těšili takové podpoře. Když pominu, že je to proti atletickým pravidlům, je to určitě nefér vůči ostatním.

Po dětských závodech nastoupili mílaři a mílařky, dva kiláčky do kopce a stejnou cestou zpátky. Půlka z toho po asfaltu, půlka lesní cestou k rybníčku, kde byla otočka. Když dobíhali poslední, startovní čáru již obsadili vytrvalci, kteří se chystali ke startu závodu na 10 km. Klasická trasa s poměrně velkým převýšením nejlépe sedla Josefu Procházkovi z Děčína, který doběhl před jabloneckým Daliborem Bartošem. Ten svého soupeře měřil pohledem již před startem a konstatoval, že shodil nějaké to deko. Že by to byl ten rozdíl několika vteřin? J Na třetím místě doběhl Petr Cmunt. Proběhlo nemnoho mužů, když se na pozadí podzimně zbarvených stromů objevily plavé vlasy Zuzky Rusínové. Jasné vítězství a mnohem uvolněnější projev a veselejší výraz než nedávno na Střižáku. Určitě si o ale zkontrolujte v galerii, snad tam najdete každého, kdo dnes vyběhl na trať nádherné podzimní běžecké symfonie s názvem Žandovská desítka 2015. Výsledky budou zveřejněny na stránkách www.accli.cz .

Pro psaní komentářů se přihlašte
« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31