Z Hradce běželi nejrychleji Majoroš a Seifertová, z Pardubic Mrázek a Škodová

2721
(2 hlasů)

Výsledky celkem Výsledky kategorie

Výsledky s odkazem na diplomy

Když se připravuje chumel běžců ke startu závodu, bývá to z jednoho místa. Ne tak v Hradubickém běhu, který má starty rovnou dva, jeden V Lipkách v Hradci a druhý na Poděbradské v Pardubicích. Běžci se ženou proti sobě a potkají se přesně po deseti kilometrech v cílové bráně v obci Čeperka. Trať z Pardubic je prý o malinko těžší a každoročně ji také běhá méně běžců.

I letos byli první tři běžci ze startu v Hradci. Zvítězil s přehledem Michal Majoroš v čase 34:25. Druhý doběhl Martin Simon reprezentující Metropolitní univerzitu Praha (ta přivezla šestičlenný tým), stihl to ještě do 40 minut (39:31). Na třetím místě doběhl teprve čtrnáctiletý (!) David Bílek z Vrbice v na svůj věk skvělém čase 40:44. Následující tři borci doběhli z Pardubické strany v pořadí Jiří Mrázek, Petr Dlouhý a Roman Tandler. V ženách letos zvítězila běžkyně, která startovala v Pardubicích, Petra Škodová (46:03). Ze stejné strany byla druhá Anna Krátká a třetí Romana Pavelcová. Od Hradce přiběhla první (a celkově druhá ze všech žen) Martina Seifrtová, stříbro si odvezla Soňa Jožáková a pro bronz si na stupně vítězů vystoupala Klára Krejčí. Ta tomu nemohla věřit natolik, že proti tomu podala protest. Nedalo se však nic dělat, opravdu "musela" na stupně vítězů. Formát Hradubického běhu je ojedinělý, vyjadřuje myšlenku sounáležitosti obou blízkých krajských měst. Klade však značné nároky na organizaci (dva starty, cíl ve třetí lokalitě) a i závodníci si musejí obstarávat převoz zpět na místo startu. I to možná stojí za tím, že se na tento krásný běh vydala letos jen stovka běžců. "Uvažujeme o změnách, které by to vyřešily a přitom zachovaly původní myšlenku spojení obou měst," říkal po závodě hlavní organizátor akce Petr Hochman. Je tak možné, že se za rok odehraje vše podstatné přímo v Čeperce (start i cíl) a jedna trasa povede do Hradce, druhá do Pardubic. Uvidíme, na co se budeme moct těšit už na 12. ročníku Hradubického běhu v květnu 2018.