Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

434
Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)

Výsledky

Čerstvý vítr přifoukl do Vysoké u Holic rekordní účast. Na prezentaci to drnčelo, všechny tři závody (3,5 km; 7,2 km; 21,6 km) byly skvěle obsazené, dohromady pod startovním obloukem přešlapovalo 268 běžců! V hlavní kategorii, tedy nejkopcovatějším polabském půlmaratónu, se na tři kola s celkovým převýšením skoro čtvrt kilometru chystalo 80 běžkyň a běžců. Vítr vysušil louže, přivál dobrou náladu a povzbuzoval závodníky ke skvělým časům.

Tak třeba na sedm kilometrů se prohnal David Bílek cílem tak rychle, že nebyly ještě připraveny ani žádné ovace. Tenhle borec ale umí desítku za 34 minut, tak se není co divit. Oproti loňsku byl jeho vítězný čas lepší o čtyři a půl minuty. I další tři borci (Malátek, Kareš, Plíhal) stlačili čas pod půl hoďky. Ženám na sedmičce vévodila Kateřina Kubiasová, rovných 32 minut znamená tempo pod 4:30 na kilometr, úžasný kvapík. Ale byl potřeba, na paty jí dýchala Denisa Kozáková z Náchoda, čtvrt minutka rozhodla o jejím druhém místě. Stupně doplnila třináctiletá skoro domácí Zuzka Hamáková.

Na nejkratší trati byla vypsaná kategorie pro mládežníky do 15 let, ostatní kroužili jen mimo soutěž. Účast byla jedním slovem senzační, 37 dívek a 24 chlapců této věkové kategorie zápolilo na trati. Láďa Raim z hradeckého Sokola s převahou zvítězil ve skvělém čase 14:35, za ním skončil Honza Svatoš a Jirka Šumpík. Ještě větší převahu předvedla Anna Malá ze Sokola Horní Jelení, čas 15:58 byl mezi dívkami nedostižný. Pak už to bylo těsnější, na stupínky pro nejlepší se dostala s Annou ještě Adéla Janespalová a Ella Kňavová.
Do toho všeho mumraje kroužili půlmaratonci první kolo, ve druhém a třetím už měli pozornost jen pro sebe. Vítězný Drahomír Randa vylepšil svůj loňský (také vítězný) o více než dvě minuty na 1:20:12. Za ním skončil Michal Kubišta a Jan Benko. Barbora Zavřelová časem 1:39:07 stanovila nový traťový rekord! Kola 32:23, 33:20 a 33:24, dobré rozvržení sil. Jana Uherová a Radka Kučerová si doběhly pro zbylé cenné kovy.

Areálem zněl rock, voněla uzená krkovice a gulášovka, a do všech koutů nakukoval ten vítr, který po vyhlášení a po tombole odvál účastníky zase domů.