Aktuality
Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Vítěz půlmaratonu ve Velkých Žernosekách nebojoval jen s tratí

Napsal:
11, čvc,2016
2763
Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)

Výsledky celkové  Výsledky kategorie  

Diplomy

Úderem desáté hodiny dopoledne se na náročnou trať žernoseckého půlmaratonu vydalo 40 závodníků. Z předem přihlášených 27 závodníků dorazili na start závodu všichni, což je defacto světový unikát. Závod odstartovala starostka Velkých Žernosek paní Ludmila Pafelová. Na závodníky čekala trať s celkovým převýšením cca 800 metrů. Trať závodníky zavedla na Kamýk, Varhošť a zpět přes Plešivec a Malíč do Velkých Žernosek.

Počasí při registracích slibovalo běžcům téměř ideální podmínky, obloha byla zatažená a teplota pod 20 stupňů celsia. Po startu se mračna roztrhala a slunce začalo nemilosrdně pálit na trať vytyčenou po okresních silnicích v okolí Velkých Žernosek. Na závodníky čekalo po trati pět občerstvovacích stanic vybavených vodou a ovocem.

Hlavní pořadatel závodu pan Antonín Knobloch nám k závodu samotnému řekl: "Dnes se běží třetí ročník tohoto závodu. Po organizační stránce jsme pořadatelský tým posílili, věřím, že se závodníkům závod bude líbit. "

Na prvních občerstvovacích stanicích se v čele závodu objevovali závodníci Pavel Dobrý, Štefan Knapík a Tomáš Veselý. Zhruba na 15. kilometru se utrhnul skupince pronásledovatelů Tomáš Veselý a svůj nástup do cíle již uhájil.

V cíli byl jako první Tomáš Veselý z Vchynic v čase 1:45:23, na druhém místě doběhl domácí Štefan Knapík, třetí byl Jan Tlustý z Kralup nad Vltavou. V ženách zvítězila Petra Kačurová z Litoměřic v čase 2:03:53, druhá v cíli byla Tereza Géciová z Mlékojed a třetí Anna Vaňková z Třebušína. Do cíle dorazili kromě jednoho závodníka všichni. V cíli i na poslední doběhnuvší čekala bouřlivá atmosféra plné povzbuzování.

O náročnosti závodu vypovídá i fakt, že vítěz závodu byl u Tlučně kousnut psem do ruky, v závodě však pokračoval dále. Vítěz nám v cíli řekl: "Trať byla velmi hezká, pár závodů jsem již odběhl, ale tato mě uchvátila." Vítěz není žádným běžeckým nováčkem, měsíčně v rámci tréninku zvládá kolem 200 km, snaží se o velkou rozmanitost při výběru běžeckých tratí a zahrnuje do svých výběhů celou řadu okolních kopců.

Organizaci a závod jako takový pochválila i vítězka ženské kategorie Petra Kačurová. "Účast na příštím ročníku ještě zvažuji, uvidím jak rychlá bude rekonvalescence. Ale nejspíš dorazím.", dodala vítězka.

Naposledy změněno 11, čvc,2016
Jan Ullrich

Proin Non Nibh Sed Lectus Convallis Tincidunt Eget Nec Arcu. Suspendisse At Mollis Est. Donec Auctor Molestie Urna, Non Ultrices Elit Elementum In.

Pro psaní komentářů se přihlašte
« Září 2021 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30