Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Vítěz půlmaratonu ve Velkých Žernosekách nebojoval jen s tratí

Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)

Výsledky celkové  Výsledky kategorie

Diplomy

Úderem desáté hodiny dopoledne se na náročnou trať žernoseckého půlmaratonu vydalo 40 závodníků. Z předem přihlášených 27 závodníků dorazili na start závodu všichni, což je defacto světový unikát. Závod odstartovala starostka Velkých Žernosek paní Ludmila Pafelová. Na závodníky čekala trať s celkovým převýšením cca 800 metrů. Trať závodníky zavedla na Kamýk, Varhošť a zpět přes Plešivec a Malíč do Velkých Žernosek.

Počasí při registracích slibovalo běžcům téměř ideální podmínky, obloha byla zatažená a teplota pod 20 stupňů celsia. Po startu se mračna roztrhala a slunce začalo nemilosrdně pálit na trať vytyčenou po okresních silnicích v okolí Velkých Žernosek. Na závodníky čekalo po trati pět občerstvovacích stanic vybavených vodou a ovocem.

Hlavní pořadatel závodu pan Antonín Knobloch nám k závodu samotnému řekl: "Dnes se běží třetí ročník tohoto závodu. Po organizační stránce jsme pořadatelský tým posílili, věřím, že se závodníkům závod bude líbit. "

Na prvních občerstvovacích stanicích se v čele závodu objevovali závodníci Pavel Dobrý, Štefan Knapík a Tomáš Veselý. Zhruba na 15. kilometru se utrhnul skupince pronásledovatelů Tomáš Veselý a svůj nástup do cíle již uhájil.

V cíli byl jako první Tomáš Veselý z Vchynic v čase 1:45:23, na druhém místě doběhl domácí Štefan Knapík, třetí byl Jan Tlustý z Kralup nad Vltavou. V ženách zvítězila Petra Kačurová z Litoměřic v čase 2:03:53, druhá v cíli byla Tereza Géciová z Mlékojed a třetí Anna Vaňková z Třebušína. Do cíle dorazili kromě jednoho závodníka všichni. V cíli i na poslední doběhnuvší čekala bouřlivá atmosféra plné povzbuzování.

O náročnosti závodu vypovídá i fakt, že vítěz závodu byl u Tlučně kousnut psem do ruky, v závodě však pokračoval dále. Vítěz nám v cíli řekl: "Trať byla velmi hezká, pár závodů jsem již odběhl, ale tato mě uchvátila." Vítěz není žádným běžeckým nováčkem, měsíčně v rámci tréninku zvládá kolem 200 km, snaží se o velkou rozmanitost při výběru běžeckých tratí a zahrnuje do svých výběhů celou řadu okolních kopců.

Organizaci a závod jako takový pochválila i vítězka ženské kategorie Petra Kačurová. "Účast na příštím ročníku ještě zvažuji, uvidím jak rychlá bude rekonvalescence. Ale nejspíš dorazím.", dodala vítězka.