Aktuality
Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

V dešti, mlze, po tmě a ještě se psem - to byl první Ilegal cross

Napsal:
19, lis,2016
1786
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Výsledky celkové

Výsledky kategorií

V životě časoměřiče se vyskytují nejrůznější situace. Závody se zkrátka konají po celý rok, takže nás nějaký rozmar počasí úplně nepřekvapí. Běžné závody se běhají v lese, na cyklostezkách, silnici..ovšem toto byl zkrátka jiný případ. Měřil jsem závod v 35 stupňovém vedru, stejně jako při teplotách okolo bodu mrazu. Dnešní situace: vytrvalý déšť, cca 6 stupňů, mlha a hlavně tma.

Byli jsme osloveni Musher Klubem JCC ke změření jejich klubového "závodu" či spíše tréninku. Dorazili jsme na příslušné místo a v potemnělém lese se šli společně se závodníky seznámit s tratí. Ke značení posloužily odrazné štítky připevněné na stromech a svítící tyčinky, které značily odbočku. V potemnělém lese to zkrátka jinak nešlo a ani čelovka v mlze v jedné z pasáží zrovna nepomáhala. Organizátoři tohoto nevšedního sportovního klání připravili reflexní čísla, což usnadňovalo zaznamenávání jednotlivých průběhů závodníků.

Kilometrový okruh byl vyznačen, prezentace závodníků dokončena a mohlo se jít na to. Přesunuli jsme techniku hlouběji do lesa, usadil jsem se do své pohodlné časoměřičské židle, částečně se skryl pod deštník a závod započal. Intervalový start po 10 vteřinách a závodníci společně se svými čtyřnohými miláčky se mohli vypravit na trať, která rozhodně nebyla jednoduchá. To, že se běželo naplno a že to nebyla ona procházka pověstnou růžovou zahradou, dokazuje i slovo vítěze, který se na trať vydal jako první: "Při prvním seběhu pes ještě nevěděl kudy má běžet a poslal mě v zatáčce k zemi."

V cíli se sešlo všech 9 závodníků bez výraznější újmy, proběhlo vyhlášení s předáním cen a medailí vítězům.

Naposledy změněno 19, lis,2016
Jan Ullrich

Proin Non Nibh Sed Lectus Convallis Tincidunt Eget Nec Arcu. Suspendisse At Mollis Est. Donec Auctor Molestie Urna, Non Ultrices Elit Elementum In.

Pro psaní komentářů se přihlašte
« Září 2021 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30