Aktuality
Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Velká cena Lafarge - Cmunt zářil na trati i na stupních vítězů, v ženách nejlepší Vápeníková

Trať A - Elite - 22km - Celkem

Přes dvě stovky cyklistů se postavili na start závodu Velká cena Lafarge v prostoru před čížkovickou cementárnou. Tento již tradiční závod měl jako vždy skvělou organizaci a atmosféru.

Na start se nejprve postavily děti do 10 let, trať dlouhou 600 metrů zvládl jasně nejrychleji Adam Alina před svým bratrem Lukášem a třetím Tomášem Horou. Těsně za ním přijela i první dívka, Blanka Biňovcová, kterou na stupně vítězů doprovodila Štěpánka Kozlová a Sára Hrebinková. Dětem tleskali i všichni dospělí závodníci, start hlavních kategorií je totiž až po vyhlášení cyklistických nadějí.

Nejprve odstartovala kategorie Elite na 22 km, deset minut po nich pak závod na 16 km. Cyklisté z tohoto závodu také začali přijíždět do cíle jako první, vyhrál Hugo Alina a v ženách Dagmar Tomíková, která přijela z Řevnic. Na 16 km byly vypsány kategorie i pro cyklisty do 15 let, zde si zlaté medaile odvezli Tomáš Netík a Emma Rousová.

Mezitím dojížděli svůj závod i eliťáci, zde si první místo suverénně ohlídal Petr Cmunt ve skvělém čase 47:31. Po loňských technických peripetiích tak nikoho nenechal na pochybách, kdo momentálně kraluje středohořskému poháru. Druhý byl Filip Šlajchrt, třetí Vlasta Morávek. V ženách nikdo nestačil na Janu Vápeníkovou, která do své bohaté sportovní sbírky přidala další triumf. Druhá byla děčínská Iva Hasnedlová. Obě tyto skvělé dámy předčily všechny své konkurentky, až za nimi dojely Bára Maříková a Klára Nestlerová.

Pracovníci Lafarge za podpory své společnosti i samotného ředitele, který předával ceny, připravili všem účastníkům krásný sportovní zážitek.