Aktuality
Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Velká cena Holcim, vítězného Zahálku provázela do cíle bouřka.

17, čvn,2023
511
Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)

Výsledky všech závodů

"Asi nás to lízne," sděloval nám ředitel závodu Josef Červený s pohledem upřeným k obloze. To už měly děti svůj závod za sebou a obě kategorie dospělých byly hezkých pár minut na trati. A lízlo. Tuto přepršku přidali organizátoři účastníkům jako bonus k tradičně skvěle udělanému závodu.

Nejistá předpověď možná zapříčinila, že letos bylo na startu méně dětí. Na šest set metrů dlouhé trati dominovala Klárka Šatrová, za ní cílem projel Kuba Říha. Děti se při vyhlašování ještě vyhřívaly na sluníčku a s medailí na krku mohly jít fandit na start dospělým. Rána a eliťáci (22 km) byli fuč. Sedm minut za nimi ostartoval i závod na 16 km. No a trvalo něco málo přes půl hodinu, když se do cíle přiřítil vítěz tohoto kratšího závodu Jakub Ranš, který jel opravdu skvěle, a přivezl si náskok tří minut na dvojici Vítek a Miroslav Prágl. I tři první ženy se vešly všechny do čtyřiceti minut, v pořadí  Barbora Vaňková, Lucie Hadáčková a Sofie Švagrovská.

 To už lilo řádně. Finále kategorie Elite sehrála dvojice Štěpán Zahálka a Petr Cmunt. Skvělé výkony obou kluků se dočkaly i vzájemného komentáře. "Ten první kopec mě hodně pálil, jelo se fakt rychle," v tomto smyslu narážel v cíli o půl minuty rychlejší Štěpán Zahálka na svého soupeře. "Pamatuji Štěpána ze závodů jako malého kluka, no zesílil a vyrostl," uznal druhý Petr Cmunt to, že jeho soupeř ohromně vyrostl i výkonostně. Ale i ostatní výkony ozdobily závod, v tomto počasí se třináct borců dostalo pod jednu hodinu, o něco časově odskočený byl ještě třetí Jakub Špaček, ale pak už se cílem míhalo kolo za kolem. V ženách si pro zlato dojela Štěpánka Bisová před Barborou Maříkovou a Klárou Patócsovou.

To už se zase vyjasnilo, tráva oschla a vyhlášení se konalo za počasí jako stvořeného pro fotografy. Nejen vyhlášení, ale celý den byl doprovázen skvělým komentátorem. Závěrečná tombola s úžasnou hlavní cenou završila program tohoto příjemného cyklistického podniku. Za rok se pojede kulatý ročník, kdo jste tratě z Čížkovic ještě neochutnal, budete mít skvělou příležitost.  

Naposledy změněno 17, čvn,2023
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Září 2023 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30