31, čvc,2016
2240
(7 hlasů)

Fotogalerie

Na Střížáku kolikrát potkávám borce kolem padesátky, pár jich znám osobně, ale tzv. krátký triatlon Mosazný muž v Povrlech vyžaduje trochu víc, než dobré obutí a solidním plíce. Poctivá třístovka ve vodě, potom dvanáct kilometrů v sedle, tři kola kolem přehrady. Byl to už 29. ročník a sešlo se tam 112 nadšenců různého věku. Mezi omladinou jsem pozdravil Petra Kostoviče (54), Kamila Němce (66), Pavla Čmelíka (70), Honzu Horáčka (70). Zkušenostmi zavoněla Alena Vrátná, Jana Vápeníková. Bezvadná parta, která  propadla náročnému sportu. Nápisy na jejich dresech napovídaly víc.

Pořadatel akce také patří k pamětníkům, je mu třiapadesát, doma má pěknou sbírku " Železňáků " (3,8km plavání, 180km na kole, 42,2km běh). Jmenuje se Ivan Málek a na příští rok chystá překvapení. Přesně ve 14:30 zazněl výstřel startéra a voda v přehradě se začala vařit. V tom vedru to bylo docela fajn, potom už to bylo jenom o vytrvalosti a vůli. Ti nejlepší sjížděli kopec, většina teprve vyrážela do lesa. Mladík s číslem 25 byl první na hrázi jako běžec, diváci byli skvělí, povzbuzovali všechny závodníky. " Nejhorší byly ty betonové schody vedoucí na hráz. Dvakrát jsme je museli vyběhnout a to už jsem měl toho opravdu dost. Do cíle jsem dobíhal s nějakými dětmi, oči jsem měl plné potu, byl jsem vyčerpaný a měl jsem strašnou žízeň. Byl to můj první triatlon, to víte, že se budu doma vytahovat. Značné rezervy mám v plavání," svěřil se u piva pan Pavel. Hlavní cenu, horské kolo si domů odvezl jednadvacetiletý mladík z Litvínova Ota Ottensclager, který přidal ke jménu skvělý čas. V ženách zvítězila Gabriela Hejtíková. Petr Kostovič ve své věkové kategorii doběhl šestý v čase 0:48:35. Na vyhlášení výsledků zůstali skoro všichni. Mezi diváky byla i Bedřiška Kulhavá.

Absolutní pořadí muži:

1. místo - Oto Ottenschlager - startovní číslo 25 - TT Krušnovar  Litvínov - 0:33:52

2. místo - Jaroslav Brynda - startovní číslo 123 - Labe Triclub - 0:34:04

3. místo - Jan Weber - startovní číslo 169 - K3 -Atlon team Litvínov - 0:38:37

Absolutní pořadí ženy:

1. místo - Gabriela Hejtíková - startovní číslo 130 - bez místa - 0:35:49

2. místo - Alena Vrátná - startovní číslo 12 - Krušnoman TT Litvínov  - 0:38:45

3. místo - Jana Vápeníková - startovní číslo 147 - Chironax dent. servis - 0:39:45