V Děčíně odstartoval druhý ročník běžeckého seriálu Modrá stuha, vítězství brali Ústečáci

14, úno,2018
1658
(3 hlasů)

Výsledky

Bylo těsně nad nulou, ale od vody bylo syrovo. Jak vymetená obloha postupně ztrácela barvu, tak i Labe nabíralo tóny tmavomodrého sametu. Večer začaly prořezávat čelovky běžců, kteří čekali na 18. hodinu na start závodu. Valentýnský večer jich přilákal 64, tedy skoro dvojnásobek loňské účasti. Zásluhu na tom neměla jistě jen změna termínu, první ročník poháru se vyznačoval dobrou organizací od přihlášek přes zabezpečení trati až po výsledkový servis. Nikdo se tedy nemůže nárůstu účasti divit.

Trasa měřila 4,6 km, startovalo se na nábřeží nedaleko děčínské Kocandy a běželo se proti proudu nad zahradnictví a zpět. Všechny čtyři vypsané kategorie ovládli běžci z Ústí. Celkově zvítězil Petr Zuda, v ženách Jarmila Sobecká. Na tu si na této trati brousila zuby Zuzka Rusínová: "Chtěla jsem jí utéct, tak jsem to napálila, ale už v prvním stoupání šla přede mě," říkala po závodě. Obě dělilo v cíli nakonec 7 vteřin. Zuzce musela stačit v poslední době častá cena útěchy, vítězství v kategorii mladších žen. Co by za takovou útěchu jiní dali... Ve starších mužích (M50+) si vítězství odváží Vláďa Růžička, který doběhl celkově šestý, kousek před Jarmilou Sobeckou a těsně za pátým Tomášem Charvátem z Děčína. Čtvrtý byl Lukáš Eliáš, třetí mladý děčínský běžec Josef Vlk, všichni dobíhali s malými rozestupy. Pouze druhý Martin Přibyl byl odskočený o půl minuty.

Díky organizátorům za pěkný běh. Pohár pokračuje ve čtvrtek 19. dubna Jarním krosem na Kváďáku.