2777
(8 hlasů)

Výsledky děti   Výsledky dospělí

Fotogalerie  Reportáž z loňského závodu

Slunné nedělní ráno prozářilo velmi netypický běh. Městský obvod Ústí nad Labem - město uspořádal v ulici Na Schodech běh - jak jinak - do schodů. Na dospělé jich čekalo 100 + 1 a na děti 30. Zaběhnout si mohli i běžci s pejsky a prostor dostali i cyklisté. V 10:30 se na start postavilo nejprve 25 dětí a po nich celkem 31 dospělých ve čtyřech kategoriích. Celým závodem provázel komentátor.

Starty všech běžců byly v půlminutových intervalech, takže za necelou čtvrthodinku byly děti v cíli na úrovni vstupu do Českého rozhlasu. Ani vyhlášení na sebe nedalo dlouho čekat a každé z dětí si odvezlo diplom, ty "na bedně" pak ještě jeden a krásnou medaili. Určitě to pro ně byl zážitek. Nejmladší účastník měl u svého jména uveden ročník 2014.

V dospělích v hlavní kategorii zvítězil teprve čtrnáctiletý florbalista Dominik Kočí časem 31,4. Mužům nad 40 let vévodil Miroslav Svoboda, ženám potom Kateřina a Radka Kočová.

Pokud bych se měl na závody podívat čistě ze sportovního hlediska, našel bych drobné rezervy v dodržení časového programu nebo měření závodu (cíl měřen elektronicky na desetinu sekundy, start však byl prováděn jen ručně podle odpočtu na panelu). Jsou to ale věci, které drtivá většina účastníků byla ochotná tolerovat, protože se dobře bavili. A to bylo určitě to hlavní, jak nám potvrdil i starosta Městského obvodu Ústí nad Labem - město ing. Kamil Hýbner, kterého jsem se zeptal na pár otázek.

Pane starosto, mohli jsme Vás vidět také na trati, jak se Vám běželo?

Únavně, začátek byl samozřejmě dobrý, jak to tak obyčejně bývá, jen člověk musí dávat pozor, aby neškobrtnul o ty schody. Ty postupně ubývají, ale síly taky. Takže ten konec je spíše o síle vůle.

Jaké cíle si klade dnešní akce?

Cíl je jasný, společenská událost, propagace sportu a propagace našeho městského obvodu, takže společenská událost, jde o to se zabavit a přitáhnout více dětí ke sportu. Viděli jsme dneska, že to ty děcka opravdu bavilo a mají z toho velké zážitky.

Jak se líbil dnešní závod Vám?

No mně se to líbilo moc, jsou tady děti, běžci se psy, všichni si vzájemně fandí... Na cyklisty jsem taky zvědavý, když jsem viděl loni, jakým způsobem to vyjeli, tak to je neuvěřitelný ty jejich výkony.

Děkuji za odpovědi a přeju ať chodí každý rok více a více běžců.