Aktuality
Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Ústecký PROVOD krosový pohár 2017 nabízí 10 závodů

11, pro,2016
2111
Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Propozice

Organizátoři UKP, Vladimír Růžička ve spolupráci s atletickým oddílem USK PROVOD Ústí nad Labem (zastoupený Jardou Sovou), zveřejnili propozice následujícího ročníku. Pohár láká na zajímavé tratě, lepší dostupnost startu, vylepšené technicko-provozní zabezpečení, zrychlené vyhlašování výsledků a v neposlední řadě na prize money přesahující 20 tis. Kč. To vše je možné díky sponzorovi poháru ústecké firmě PROVOD.

V poháru najdete dva běhy, které mají jiného pořadatele a do UKP byly zařazeny díky své krosové trati a domluvě s jejich organizátory. Je to Jarní Dubická a podzimní Přebor UJEP. Ve zbylých osmi závodech trať stavěl především Vláďa Růžička (7x), trať u Erbenky pak Jarda Sova. Nejsou opomenuty osvědčené tratě především na Střížáku, ale najdeme i novinky, jako je Hrbovická desítka a Běh na vrch Rovný.  

Další zajímavostí poháru je to, že jednotlivé závody nemají vždy vypsané přesně stejné kategorie jako celý pohár. Běžkyně i běžci v nejstarších ročnících poháru tak mají možnost dostat se do kategorií, kde naopak budou ve věkové výhodě oni. Do poháru jsou pak výsledky vždy přepočteny. Bonbónkem, který pro nás pořadatelé přichystali, je pak závod dvoučlenných štafet nahoře na Střížovickém vrchu. Celý závod má přes 16 km, každý z dvojice běží 2 x 4 km (v pořadí A - B - A - B), půjde tedy o to, jak přežít zahřátý těch nějakých dvacet minut mezi jednotlivými běhy. Do výsledků poháru bude započítáváno pořadí stanovené dle nejlepšího času každého jednotlivce. Detailní propozice zatím nemám, ale podle těch předběžných budou vypsány štafety mužské, ženské a smíšené.

Přihlašovat se na závody předem bude možné přes systém webu behej.com. Do celkového pořadí se bude započítávat nejlepších sedm bodových výsledků v rámci celého seriálu. Startovné na závody stanovili organizátoři na 40 Kč (závody jiných pořadatelů mohou mít startovné odlišné). 

První závod je již 22. ledna - Běh Milana Varcholy, běží se na kilometrovém kolečku na Střížáku, start je v nejnižším místě okruhu, půl kilometru západně od vysílače. 

Naposledy změněno 20, pro,2016
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Září 2021 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30