Ústecký krosový pohár 2016 zná své vítěze, vyhlášení chystá po nedělní Krosové desítce s Mumií

17, říj,2016
2098
(2 hlasů)

Výsledky UKP 2016

Jako první ze tří pohárů skončil Ústecký krosový pohár, který pořádal Vladimír Růžička ve spolupráci s USK Provod Ústí nad Labem (zastupovaný Jardou Sovou). Do poháru bylo zařazeno devět ústeckých závodů, body se započítávaly za šest nejlepších výkonů. Vítěz každého závodu obdržel do hodnocení 70 bodů, maximální bodový zisk v poháru byl tedy 420 bodů. Tento plný počet nasbírala pouze nejlepší žena Jarmila Sobecká (USK Provod UL), vítězka šesti závodů. Mezi muži má podzimní suverén Zdeněk Pinc na kontě 408 bodů a o šest bodíků tak překonal druhého Petra Zudu, který se také dostal nad čtyři sta bodů, nasbíral jich přesně 402. V závodech UKP se v roce 2016 představilo celkem 144 běžců, kteří měli dohromady 327 startů. Z toho vyplývá, že každý běžec měl průměrně 2,3 starty a průměrný počet účastníků na závod byl 36.

Vyhlášení poháru je nachystáno po Krosové desítce s Mumií, která se běží v neděli na Střížáku. Ti z medaistů, kteří nebudou odchyceni tam, bude Vláďa kontaktovat. Přesný formát příštího ročníku se v tuto chvíli ladí, ale určitě se zase můžete těšit na tratě v terénu kolem Ústí. Za vydařený ročník je třeba poděkovat hlavním protagonistům, kterými byli Vláďa Růžička a Jarda Sova, a samozřejmě i všem 144 účastníkům!