Ústecká pětka s Mumií, aprílové počasí a 203 běžců

2360
(2 hlasů)

Fotogalerie

Výsledky

Pravé dubnové počasí provázelo dnešní běžecký závod na svádovské cyklostezce. Účastníci si užili jak trochu vody, tak sněhu, ale i sluníčka, nechyběl však ani pro běžce ne moc příjemný vítr. Z titulní fotografie můžete odečíst pořadí na prvních třech místech, než se však na cyklostezku vydali běžci v hlavním závodě, patřila přilehlá travnatá plocha závodům těch menších, ještě menších a i těch nejmenších. Právě oni si vyzkoušeli, jaké je to běhat při sněhové přeháňce. Všichni však zdatně uháněli trasou (či v jejím blízkém okolí) do cíle a domů si odnášeli medaile a drobné ceny.

V 11 hodin odstartoval hlavní závod. Ve startovní listině bylo celkem 203 účastníků. (Hlavní pořadatel, Jan Kostovič, do budoucna vidí jako horní hranici propustnosti trati 250 běžců.) Do čela šel záhy Zdeněk Pinc, který vedl až na třetí kilometr. Za ním se držela dvojice Zuda - Bystřický. A právě druhý jmenovaný využil svých dispozic ve zvlněném terénu dva kilometry do cíle zkusil nastoupit. Zdeněk Pinc jeho atak zachytil, Petr Zuda zůstal o kousek zpět. Tomáš Bystřický si nakonec vedení uhlídal (16:30) a Petr Zuda (se svým tradičně výborným finišem) předběhl nakonec třetího Zdeňka Pince.

Výborně běželi i "padesátníci", hned čtyři se vešli pod 19 minut. Domácího borce Vladimíra Růžičku tentokrát porazil českolipský Petr Louda, třetí místo bral Miroslav Veselý z Teplic. V ženách si pro vítězství doběhla Kateřina Ježková (Litoměřice) v čase 19:17. Pod dvacet minut se dostala ještě druhá Renata Vajrychová, třetí byla Markéta Procházková. Mezi ženami v kategorii 45+  zvítězila Jana Zemanová před Pavlou Loudovou a Marcelou Vyšatovou.

Při vyhlašování žen došlo k drobnému přehmatu, na třetím místě byla původně vyhlášená jiná závodnice. Využil jsem toho k tomu, že jsem si s Nikolou (jak se jmenuje), popovídal. Patří k těm běžkyním, které propadli vábení tohoto sportu a začala letos vybíhat na střekovskou část cyklostezky se svými kamarádkami. Šlo o její první závod. Budeme jim, ale i všem ostatním, držet palce, aby u běhání zůstaly. Určitě si pak zkusí i další ústecké závody.

Na závěr proběhla tradiční tombola a po ní se už běžci rozjeli či rozešli domů na nedělní oběd. Na závěr mohu říci, že mě atmosféra běhu nezklamala, bylo to prostě fajn!