Aktuality
Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Umáčený Běh pro Střížák jen pro nejvěrnější

18, zář,2016
2102
Ohodnotit tuto položku
(5 hlasů)

Fotogalerie

Výsledky vrch celkovéVýsledky vrch kategorie

Výsledky hlavní závod celkovéVýsledky hlavní závod kategorie

Včera půlmaratón, dnes déšť a bláto. Kdo by se škrábal na Střížák? Někdo se přece jen našel. Tucet účastníků zaznamenal běh do vrchu, dva tucty pak hlavní závod na 6,9 km. Tuctové závody to v tom počasí ale určitě nebyly. Běžců bylo dohromady 26, protože deset z nich běželo oba závody. Před devátou Vláďa Růžička vytahal z aut proviant, jeho pomocníci přichystali prezentaci a když Jarda Novák přinesl plachtu, ze které vytvořil dešťový přístřešek za který by se nestyděl ani Ferda Mravenec, zázemí bylo hotové a vše mohlo vypuknout.

Závod do vrchu z kraje Střížovické ulice k místu prezentace ovládl v mužích Tomáš Szabo, čas pod 4 minuty je skvělý. Za ním doběhla v těsném sledu dvojice Kuba Hercík a Milan Ranš. V ženách byla nahoře nejrychleji Jarmila Sobecká před Sabinou Hruškovou a Veronikou Vágnerovou. Diváci aplaudovali tomuto běžeckému aperitivu a mohl se chystat start hlavního závodu. Prezentace byla v zatáčce kousek pod vrcholem, start na úpatí a cíl směrem k lesu. To jen, aby to v tom dešti nebylo tak moc nudné. A pršelo, někdy více, někdy méně, někdy to přešlo v mrholení, jindy v pěkný liják. Ale za krk teklo pořád a bahno na trati mělo úžasnou konzistenci. Hlavní pole se přesunulo dolu pod kopec (někteří ho budou zdolávat už potřetí, nejprve šli na prezentaci, pak běželi závod do vrchu a teď je čekal úvodní výběh hlavního závodu). 

Zdeněk Pinc byl první ve výběhu, po prvním kole i v cíli, vše stihl v čase 25:53,5. Stříbro a bronz si stejným způsobem, tedy od začátku do konce, drželi Tomáš Szabo a Jiří Petrželka. Po výběhu šestý Vláďa Růžička se do cíle stačil posunout o dvě místa a dokonce ve dlouhém spurtu usiloval o celkové třetí místo, Jirka ho však před sebe nepustil. Když je diváci v cíli viděli sprintovat, vznikly obavy, zda dokáží zabrzdit, nebo budou pokračovat hluboko do údolí. Síť jsme nestačili napnout, ale třecí síla zvítězila a Vláďa mohl jít chystat vyhlášení. Další dvojičkou v cíli bylo duo Lukáš Eliáš a Luboš Malý, za nimi běžel Milan Ranš a pak už první žena, Jarmila Sobecká. Ženy běžely pouze čtyři, druhá byla Verča Vágnerová, třetí Jiřina Pecková a čtvrtá Vendula Jarolímková. Stupně vítězek si ale užily všechny čtyři, do kategorií se rozdělily přesně na půl. Pro vítězství mezi nejstaršími muži si přijel z Teplic Rudolf Vorlíček, který se na trati pohyboval s Pavlem Vorlíkem. 

Ve startovce jsme našli tradiční jména, která nechybí snad nikdy, příjemným oživením pak určitě byl start místního Luboše Malého a Jirky Petrželky z Chabařovic. Snad kluky uvidíme na závodech častěji, běželi opravdu dobře. Všichni běžci se dostali do cíle v pořádku, bez zranění, jen trochu obalení blátem. Tedy kromě Tomáše Szabo, kterému se snad bahno samo vyhýbalo. V cíli se pak podivoval, jak je možné, že někdo přiběhne tak umazaný. Déšť zase jednou přidal na intenzitě a všichni spěchali do již zmiňované kabiny U Dubu (shora Jardova plachta, z boku křoví) a čekali zde na vyhlášení. To se konalo za cvakotu fotoaparátů a přítomnosti Jacka Sparrowa (viz fotogalerie). Kdo nestál na bedně, mohl pochodit ještě v tombole. A kdo nepochodil ani tam, šel domů. Bez šál, vlajek a dělbuchů, ale byli to oni - ústečtí běžečtí ultras.

Pokud si někdo chcete udělat příští týden výlet spojený s běžeckým zážitkem v Podkrkonoší, zkuste závod 2HRADY

Říjen v Ústí odstartuje Běh kampusem. Netradiční závod na okruhu v univerzitním kampusu se běží na 40 minut + 1 kolo.

Malá dubická nás čeká 16.10. a Krosová desítka s Mumií 23.10.

Naposledy změněno 18, zář,2016
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Září 2021 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30