Trénování běhu pod taktovkou Josefa Procházky

18, srp,2017
1365
Ohodnotit tuto položku
(6 hlasů)

Josefa Procházku zná z běžců, kteří čtou náš web, skoro každý. Osobně ze závodů, z předních míst výsledkových listin, či periodik zabývajících se během. Asi nejen já jsem si povšiml jeho projektu “Trénování běhu” a chtěl jsem se o něm dozvědět více, než jen z webu.

“Pepo, napíšeš mi o tom něco?”

“Ale to bude reklama…”

“Nevadí, sem s ní, nemám rád ty skryté, které z běžců tahají korunky potutelně, Ty tam máš ofiko ceník. Navíc to nikomu necpeš horem dolem, necháváš každého žít, ať si najde svoji cestu sám.”

“Tak já něco sepíšu, když myslíš...”

Zní to až děsivě, ale běhám závodně již přes 30 let a jsem za to vděčný. Ke své výkonnostní, dalo by se říct i úspěšné, běžecké kariéře jsem se rozhodl i pár zkušeností předat a loni si otevřel běžecké poradenství http://www.trenovanibehu.cz/, které má za cíl běžecky posunout a oslovit širokou škálu běžců a to od úplných začátečníků až po výkonnostní běžce. Každý běžec přichází s vlastním cílem, někdo chce pomoc, aby vůbec zvládl svůj první běžecký závod na pět kilometrů, někdo si troufne i na delší vzdálenost a chce připravit běžecké plány, aby úspěšně dokončil půlmaraton či maraton.

Anebo přicházejí běžci, kteří již nějakou dobu běhají a chtějí posunout své limity. A také mě velmi často oslovují běžci, kteří si myslí, že běhají hodně a pro běh dělají „maximum“, běhají závody, zvyšují naběhané objemy, chtějí se posouvat, ale výsledek ne a ne přijít. Většinou, po prozkoumání tréninků, dojdeme k závěru, že sice mají naběháno spoustu kilometrů, ale už vůbec ne efektivně. Tady „nastupuju já“ a měním zažité postupy a navrhuji zcela odlišné tréninky.

Každý je svým způsobem jedinečný, každý má jiné cíle, schopnosti, možnosti ať už časové či výkonnostní, někdo má určitá omezení, je to různé a proto je nezbytně nutné ke každému přistupovat individuálně. A na tom vše stavím… Samozřejmě také si zakládám na zkušenostech, sám jsem byl pod vedením několika trenérů a tyto zkušenosti zúročuji dodnes a troufám si říct, že vím přesně jak a co komu poradit. Na základě informací o běžci, jeho cílů, výkonnosti a časových možnostech připravím podrobný plán, který průběžně s běžcem konzultuji a případně poupravím.

A je to již na běžci samotném - na jeho morálce, jak ke všemu přistupuje a jak mnohdy náročné tréninky splní. Je to výzva, překonávání se. Člověk se musí kousnout, dost často to i bolí, ale splnění cíle, zlepšování časů či porážení běžců, kteří běžně zůstávali za vámi,… za splnění cíle to úsilí stojí. Vše není zalité sluncem, k vítězství patří i prohry. Neznamená ale, že každý, kdo se přihlásí, své cíle splní, ne úplně všichni se ke svému cíli dostanou. Nezbytné je mít to správné odhodlání a vůli a zdraví samozřejmě. Pokud mám cíl, musím si za ním prostě jít… Já to za ty lidi neodběhám. Tvrdím, že nezáleží, jestli někdo uběhne desítku za 35 min, ale jestli si splní svůj sen!

Jako dárek mám pro Vás mimořádnou nabídku k vytvoření tréninkového plánu, jedná se o akci 1+1, tzn. dva treninkové plány za cenu jednoho. Akce se vztahuje na 2 osoby na 1 měsíc. Akce je časově omezená do do 30.9. 2017. Přeji všem hodně sportovních i osobních úspěchů v nadcházející podzimní sezóně.

Josef Procházka, http://www.trenovanibehu.cz/

Naposledy změněno 18, srp,2017
Zveřejněno v Články
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31