Těžká trať Hrbovické desítky prověřila 44 běžců

2410
(8 hlasů)

Výsledky celkem   Výsledky kategorie

Video ze startu

Palivový kombinát poskytl zázemí druhému ze závodů z letošní série Ústeckého Provod krosového poháru. Na start těžkého závodu sněhem a vodou se postavilo nakonec 44 odvážných žen a mužů. Trať se klikatila mezi dálnicí a Chabařovicemi, měřila celkem 9,7 km, a její náročnost nespočívala jen v terénu, kdy bylo nutné myslet na každý došlap, ale kladla nároky i na orientaci běžců a sledování značení. "Nenudila jsem se ani metr," shrnula své pocity v cíli Zuzka Rusínová. Nejvíce si asi zaběhl celkově třetí Zdeněk Pinc. O náročnosti trati svědčí i to, že ani ti nejlepší běžci nestlačili čas na necelých deseti kilometrech pod 40 minut.

Diváci v cíli tedy už nervózně podupávali, když se v dálce mezi křovím objevila první běžící postava. Běžecký styl prozradil, že jde o Petra Zudu, který tak jasně vyhrál i druhý závod UKP. Časomíra mu nakonec ukázala 40:42. O více než minutu později přiběhl Jirka Vlček, bloudící Zdeněk Pinc byl celkově třetí v čase 43:39.  Na čtvrtém místě se blížící Ladislav Vojtěchovský si pozdě všiml finiše Míry Svobody, který se na ledě prodral ke čtvrtému místu, za Vojtěchovským byl o vteřinu šestý Kryštof Vilk. Tato trojice naběhla minutu na dvojičku Jíra a Růžička (vítěz kategorie Muži nad 55 let). Celkově devátý byl Lukáš Eliáš, desáty potom povrlský Vladimír Slezák, kterému dýchal na záda Harald Scheu, běžec, který přijel na závod z Prahy.

Pod 50 minut se nakonec dostalo 16 běžců a jedna běžkyně, Jarmila Sobecká zvítězila ve své kategorii i v ženách celkově v čase 49:23. Za ní na medailových pozicích zůstala Zuzka Rusínová a Olga Kantová. Petra Fiklíková a Taťána Kusebauchová se společně sešly na stupních vítězů, které patřily ženám od 45 let.

Ptal jsem se na závod běžců v cíli, většina ho hodnotila stejnými slovy - pěkný, ale velmi náročný. Všichni se dostali bezpečně do cíle a mohli jít zatleskat těm nejlepším.

Další závod UKP nás čeká 26.3. Jedná se o běžeckou štafetu, která bude dvoučlenná a bude mít 4 úseky po 4 km, jeden běžec běží sudé a druhý liché úseky. Pokud nemáte nikoho do dvojice, přihlašte se, přiřadíme Vám někoho do týmu. Nebojte se, že zůstanete jako jediný lichý, máme borce, který poběží jen pokud bude někdo chybět. Čas do poháru se Vám bude započítávat z pořadí stanoveného podle rychlejšího z jednoho 4 km úseku. S přihláškami předem počkejte, formulář bude upraven tak, abyste mohli napsat, s kým poběžíte ve štafetě. Vložím včas odkaz na tento web i na facebook.