Termínová kolize mezi dvěma velkými ústeckými běhy byla vyřešena

21, bře,2017
1204
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Pokud jste studovali na začátku roku ústeckou běžeckou termínovku, mohli jste vidět, že Rychtářská 12° plánovala původně uskutečnit svůj závod první víkend v září, na ten druhý potom pořadatelé připravovali Běh upřímných srdcí na Miladě. Provozní důvody v Cyklokempu Loděnice však neumožnily uspořádat Rychtářskou 12° v původním zamýšleném termínu a bylo nutné ji o týden posunout na 9.9. 2017. Nadační fond Matěje Proška zvažoval, zda svůj běh uskuteční ve stejný den. Hlavním důvodem byly investice do propagace a již uzavřené dohody se sponzory, nakonec se však rozhodl závod o týden posunout na 2.9. 2017. To je určitě dobrá zpráva pro ty, co si chtějí zaběhnout oba běhy!

Běhu upřímných srdcí se v loňském roce aktivně zůčastnilo přes 150 běžců! Na první ročník běžeckého závodu je to úžasné číslo. V hlavním běhu na 5 km zvítězil Šimon Koblížek, mílaře do cíle přivedl Petr Šebeš. Co většinu účastníků oslovilo na tomto charitativním běhu? "Jsem rád, že se tomuto druhu charitativních akcí v poslední době u nás daří a snažím se je i s bráchou navštěvovat a podporovat. Tento běh byl výjimečný i hojnou účastí kolegů ze Zdemaru, kteří se rozhodli spolu s námi podpořit dobrou věc, což je super a jsem za to moc rád. Organizace na jedničku, atmosféra taktéž. Zároveň se mi líbí, že přesně vím, kam můj i další příspěvky putují. Na transparentním účtu nadačního fondu bylo vidět nejen došlé startovné, ale i to, že celá částka byla odeslána konkrétním dětem, pro které se běh a celá akce konala," řekl Miroslav Vlach mladší, v cíli čtvrtý v běhu na 5 km. Je to přesně tak, všichni, kdo pro účastníky připravují bohatý program, to dělají zdarma. "Věříme, že se o povedené loňské akci v Ústí mluvilo a letos budeme mít ještě více účastníků," doufá mluvčí nadace Eva Jersáková. Registrace na závod a náhled na transparentní účet budou spuštěny v brzké době na stránkách Nadačního fondu Matěje Proška.

Rychtářská 12° má za sebou již tři vydařené ročníky. Ten loňský prolétl nejrychleji Zdeněk Pinc, na zdolání trasy mu stačilo 40 minut. I letos bude moderovat celou akci David Cihlář. Vypsané kategorie zůstávají stejné - jednotlivci běží dvanácti kilometrovou obrátkovou trať, stejně jako štafety (2x 6 km). Junioři si zaběhnou dvojku, rodiny s dětmi pak kilometr. Protože trať na cyklostezce má svoje limity, je omezen počet startujících v hlavním závodě na 160 jednotlivců a 40 štafet. Předpoklad je, že kapacita bude určitě naplněna, neváhejte proto s přihláškou. Přihlášky jsou spuštěny od dnešního dne zde. V záhlaví si vyberte jeden ze čtyř závodů, štafety na hlavní závod přihlašte pouze jedním jménem, stejně jako rodinu na běh 1 km. Informace o platbě startovného najdete v popisu závodu.

Oba závody budou měřeny čipovou časomírou a slibují určitě hezký běžecký i společenský zážitek.

Naposledy změněno 21, bře,2017
Zveřejněno v Články
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31