Aktuality
Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Sokolský běh republiky poprvé v Ústí, na stupních boxeři i plavci

28, říj,2022
373
Ohodnotit tuto položku
(9 hlasů)

Výsledky všech kategorií

 "Tužme se!," tohle původní heslo z Mánesovy vlajky Sokola dnes přišlo na Střekov k pomníku T.G. Masaryka naplnit 90 běžců. Místní Tělovýchovná jednota Sokol Ústí nad Labem má pod sebou osm oddílů, ale tužit se přišli i jiní sportovci z jiných organizací a i neregistrovaní nadšenci. Pořádající spolek Už tam budeeem?!  i starostka ústeckého Sokola Vendulka Bábelová tak mohly být s účastí na premiéře běhu spokojeni. Třicet dětí a šedesát dospělých na pětikilometrové trati společně slušně zaplnili prostor před Činoherním klubem.

Nejprve obkroužily park ve společné kategorii děti do 9 let. Mohutné povzbuzování rodičů i moderátora Davida Cihláře se neslo až k Labi. V této kategorii je hlavní účast a pohyb, ale přesto zmíním jména vítězů - František Pergler a Antonie Zábranská (pokud koukáte do výsledků, v této kategorii nebyly měřeny časy, pouze stanoveno pořadí). Po nich se vydalo na dvě kolečka parkem jedenáct chlapců a dívek mezi 10 a  15 lety. Zde v neskutečném fofru přivedla do cíle startovní pole Anežka Trochtová a Jarda Navrátil. Medaily si však i zde zasloužili všichni.

 Ve dvě se rozběhlo i hlavní pole, tentokrát nikdo nestačil na dvacetiletého Jakuba Švejcara, dokonce ani finišující Zuzka Kotěšovcová. "No já ho chtěla dohnat, snažila jsem se, ale nestihla jsem to, běžel fakt dobře," ocenila v cíli soupeře. Těsně za nimi v krátkém sledu proběhli cílem Michael Michalk, Vladimír Slezák a Jindřich Grosse. Prvních pět mělo čas do 19 minut. Pak se v cílové rovince objevila dvojice Lukáš Konečný a Dalibor Kouba (oba třetí ve svých kategoriích) pronásledovaná Fabianou Bytyqi, té tento výkon zajistil v kategorii stříbro, bronz v mladší kategorii žen brala Natálie Laštůvková. Mezi zkušenějšími ženami bylo pořadí v cíli: Vlastimila Švejcarová, Veronika Šaržíková a Soňa Hrubcová.

Tak až budete číst dětem večer Jak pejsek a kočička slavili 28. říjen, řekněte jim i něco o Sokolech, a příští rok znovu na shledanou na Střekově!

 

Naposledy změněno 16, lis,2022
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Prosinec 2022 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31