Aktuality
Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Psa by nevyhnal, 500 běžců ano - Milada Winter Run měla báječnou organizaci, shodují se běžci

02, úno,2019
823
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Výsledky

Nemusíme u nás v Ústí čekat jen na organizátorský import skvělých běžeckých závodů, servíruje nám je i místní tým v čele s Michalem Neustupou. Koho z běžců jsem oslovil, tomu se organizace i celý závod líbily. I proto byla kapacita závodu předem téměř vyprodána, i proto závod přitáhl skvělou konkurenci a i proto se na trať vydala sedm týdnů po operaci Zuzka Rusínová. To co padalo z nebe má ve většině jazyků jednoslovný název, a nemyslím tím jen podkrkonošský dialekt nebo inuitské jazyky, ale třeba i v angličtině - sleet. V češtině však musíme napsat, že padal déšť se sněhem.

Byly dva stupně nad nulou, všude kaluže, jedna hluboká se na běžce smála těsně před cílovou branou, ale s tou si všichni již rozuměli a málokdo uznal za nutné ji obíhat. Horší počasí se podepsalo i na časech, které byly pomalejší než loni. Na hlavní mužské trati běželo do čtvrtého kilometru trio Zuda, Procházka a Cmunt. Tam se mezi nimi začaly tvořit mezery a cílem proběhli v tomto pořadí, vítězný Petr Zuda v čase 38:36, za ním o půl minuty zpět Pepa Procházka, kterého stahoval Petr Cmunt. "Až do cíle jsem měl stále pocit, že to nemám jasné," říkal Petr Zuda po závodě: "Moc jsem se neotáčel, jen u té hrany jezera před 9 km a měl jsem pocit, že kluci jsou kousek za mnou, tak jsem se snažil ze sebe ještě něco vymáčknout." I on chválil organizátory: "Super závod." K tomuto hodnocení se přidal i Pepa Procházka: "Je neuvěřitelné, kolik sem přišlo lidí v tomhle počasí, skvělý závod." 

V ženách si pro vítězství přijela čtyřnásobná mistryně Německa v duathlonu Ulrike Schwalbe. Jen těsně za ní (o 3 sekundy) ale proběhla cílem vynikající kladeňská běžkyně Simona Nekolová. Stupně vítězů doplnila Barbora Králová běhající za BTT Libochovice. Na naší "Jamajku" Jarmilu Sobeckou, zbylo dnes čtvrté místo, na Barboru v cíli ztrácela 20 vteřin. Tyto čtyři běžkyně výrazně odskočily zbytku startovního pole.

V závodě na 5 km se na start sedm týdnů po operaci postavila Zuzka Rusínová. "Pomáhala jsem s organizací závodu, na start jsem se těšila, ale nevěděla jsem, co to se mnou udělá. Ukázalo se, že nemám nyní tak naběháno, do necelého druhého kilometru jsem vedla, pak mě holky (vítězná Eva Slavíková z Bílina a druhá Alena Hájková z Lovosic) předběhly a já cítila, jak mi nejdou ani nohy ani dech. Další závod poběžím až začátkem března, na asfaltu, tak mám nyní čas potrénovat," svěřila se. 

V mužích závod na 5 km jasně ovládl českolipský atlet Jan Karko před Martinem Horkuličem a Erichem Panitzem z Mostu. 

Na další díly Milada Tour se můžeme těšit 4.5. (Cyklozávod Milada) a 1.6. (Milada Run).

Naposledy změněno 02, úno,2019
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Listopad 2020 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30