Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Podzimní Hlubák za nádherného počasí, poháry si odváží Mocek a Suchanová

Výsledky kategorie 5 km

Výsledky celkem 10 km

Výsledky kategorie 10 km

Výsledky kategorie 10 km rozpis kol

Nádherný podzimní den přivítal na startu celkem 359 běžců. Prezentace byla na několika stanovištích, takže se nikde netvořily větší fronty, v deset tak mohla zaznít startovní pistole a pustit na trať běžce na desítku, po dalších deseti minutách pak i pětkaře.

Desítku proběhl nejrychleji Tomáš Mocek z Pardubic (39:18), který vedl výrazně už po prvním kole před pěticí pronásledovatelů, kteří ovšem tempo trochu přepálili, a ve druhém kole běželi výrazně pomaleji. Nakonec celkově druhý mezi muži doběhl Marek Žampach před bronzovým Tomášem Hefkou. Obecně, málokdo ze špičky závodu si rozložil síly tak, aby měl druhé kolo porovnatelné s prvním. Z první desítky to byl pouze Martin Šejvl, ale povedlo se to i první ženě, Kateřině Suchanové (47:13). Ta nechala za sebou v celkovém pořadí žen pardubickou Hanu Hlaváčkovou (48:38) a Janu Štorkovou (50:26).

Na pětce bylo vypsáno celkem osm kategorií, početné startovní pole přivedl do cíle Vincent Lukášek, jako jediný se dostal pod dvacet minut (19:35). V ženách byla nejrychlejší Leona Blažková (22:43). Skvěle běžely děti, kterých se na start postavilo celkem 84! Zmiňme alespoň skvělé výkony vítězek Vandy Kotíkové nebo Adély Hlaváčkové, které s přehledem vyhrály svoje kategorie, a neméně jasná vítězství Lukáše Pamánka a Filipa Vrbaty (ten byl jako čtrnáctiletý dokonce celkově druhý ze všech 239 účastníků!). Holickému Broňovi Kubánkovi, v celkové klasifikaci třetímu za 21:59, tak ani tento skvělý výkon nestačil na vítězství v kategorii patnáctiletých. Skvělý souboj a nejen tento, ale i plno dalších od těch, kteří měli sportovní ambice.

Na Hlubáku je to však nejen o sportu, ale i přispění na dobrou věc. Velká účast svědčí o tom, že organizátoři pod vedením Romana Hlavy připravují příjemně strávené dopoledne v areálu dnes podzimně voňavého kempu Hluboký u Holic.