Aktuality
Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Okolo Hlubáku získal další trofej Miloš Kratochvíl, na pětce skvěle běžela vítězná a celkově druhá Ivana Machačová

Výsledky 5 km kategorie

Na 220 běžkyň a běžců čekalo dnes na Hlubáku nádherné počasí a sytý hlas organizátora Romana Hlavy. Ten jako vždy moderoval celou charitativní akci, od rána naváděl běžce na prezentaci, odstartoval závod a okomentoval i mnoho zajímavých výkonů, mezi nimi třeba i ten Hany Hlaváčkové z Pardubic, která se od zimy zlepšila o čtyři minuty a v ženách se tak mohla radovat z prvního místa.

Přesně o desáté se na dvě kolečka (podle účastníků skvěle značená) vydalo 73 běžců na desítku. Osm minut po nich se do jejich pronásledování dalo i 145 startujících na pětikilometrové trati.

Kde se na místních závodech objeví Miloš Kratochvíl, patří mezi favority, nejinak tomu bylo i dnes na Hlubáku. První kolo zaběhl za 18:09 a měl 40 vteřin náskok před svými pronásledovateli, v cíli z toho byl čas 36:21. Na druhém místě byl Adrien Zámečník, třetí pak Radek Plšek. Pod hranici 40 minut se dostal ještě čtvrtý Patrik Dušek z Chrudimi. V ženách za Hanou Hlaváčkovou doběhla Lenka Janošíková a  Petra Štukovská.

Na poloviční trati se do cíle přiřítil pvní Vincent Lukášek (18:35), za ním pak ve skvělém čase 19:25 Ivana Machačová. V žákovských kategoriích se prosadili Bronislav Kubánek (Znacar) a jen pár vteřin za ním přiběhnuvší teprve dvanáctiletá Adéla Hlaváčková (Hvězda Pardubice).

Letos se kolem Hlubáku poběží ještě dvakrát.