Od Hasy k Hase se letos běželo bezpečněji, Šimon Koblížek dosáhl na třetí místo celkově

31, pro,2017
996
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Výsledky

Tradiční silvestrovský běh Od Hasy k Hase se běžel letos v Roudnici již po pětatřicáté. S rostoucí oblibou se původní zázemí a místo startu v Třebízského ulici stávalo nedostatečným. Startovní čára mezi parkujícími auty, které chtěly vyjíždět ještě před doběhem všech závodníků a malá místnost pro prezentaci, od které se vždy venku táhla velké fronta, jsou od letoška minulostí.

Pořadatelé posunuli start na cyklostezku k Labi k plavební komoře, v jejímž areálu byla i prezentace v mnohem větších prostorách. Změna místa startu měla velký dopad i na bezpečnost, původní spurt na kostkách v kopci dolů v Třebízského ulici, byl nahrazen asfaltovou rovinkou. Možná ale někomu ten adrenalin chyběl. Do dalšího nebezpečného místa, podběhu pod tratí (ostrá zatáčka a seběh také na kostkách),  který byl především v letech kdy mrzlo místem mnoha pádů, přibíhali běžci už jednotlivě a měli mnohem více místa.

Právě zde předběhl Šimon Koblížek Jardu Chramostu a dospurtoval pro celkové třetí místo. Předběhl i pátého Michala Michálka a dokonale tak využil rychlostních předpokladů, které má ve svém věku lepší než oba matadoři. Jistě jsou to cenné skalpy, výborný výkon nestačil jen těsně na dvojici pražských běžců, vítězného Vukoviče a stříbrného Šťastného. Pro vítězství si mezi ženami přijela také z Prahy Klára Hubrová.

Před závodem drobně poprchávalo a byly 4°C, ale už o hodinu později se oteplilo o dalších šest, mlha se válela po Labi jen několik metrů nad jeho hladinou. Hlavně při výběhu z Židovic byl do údolí Labe směrem ke zdymadlům nádherný pohled. Jinak v Židovicích v zatáčce bylo opět plno fandících diváků, takže díky za podporu. 

Všechno nejlepší do nového roku! 

 

Naposledy změněno 31, pro,2017
Zveřejněno v Články
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Červenec 2019 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31