Nový běh Milada Run je předzvěstí sportovní tour, říká sportovní manažer Michal Neustupa

10, kvě,2017
2500
Ohodnotit tuto položku
(9 hlasů)

V kalendáři ústeckých běhů se letos objevil nový podnik, Milada Run. Stojí za ním Michal Neustupa, kterého jsem se zeptal nejen na chystaný závod.

Co Vás vedlo k uspořádání běhu Milada Run?

Hlavním motivem bylo přivést na Ústecko další kvalitní sportovní akci pro širokou veřejnost. Myslím, že oproti jiným regionům je tu podobných akcí stále nedostatek. Přitom lidé tu sportovat chtějí. Dalším důvodem je určitý patriotismus a příležitost vyvrátit předsudky a ukázat prostřednictvím běhu, že okolí Ústí nad Labem je opravdu nádherné a stojí za to ho poznat.

 

V kontaktech čteme pouze Vaše jméno, jde tedy především o Vaši aktivitu?

Nestojí za mnou žádná marketingová společnost ani milionový partner. Běh připravuji s pár přáteli ve svém volném čase, a i když aktuálně pracuji i 14 hodin denně, mám radost z každé maličkosti. S naším týmem uděláme vše pro to, aby si všichni běžci a návštěvníci odnesli skvělý zážitek.

Tradiční běh s Mumií kolem Milady z kalendáře v letošním roce vypadl, bylo to pro Vaše rozhodnutí podstatné?

Je škoda, že běh s Mumií skončil. Území jezera má velký potenciál být v budoucnu navštěvovanou lokalitou a každá akce, která se tam koná je určitě prospěšná. Pro mé rozhodnutí byla však spíše podstatná podpora běhu ze strany svazku obcí v čele s ústeckým magistrátem a samozřejmě podpora partnerů.

Startovné v rozmezí 250 Kč předem až 400 Kč na místě pozicuje závod výše než většinu jiných regionálních závodů. Na co všechno se mohou účastníci těšit?

Téma startovného jsme široce diskutovali. Zvolili jsme střední cestu, která řadí aktuální ročník do role ,,rodinné“ regionální příjemné akce, kde však najdou běžci některé služby, které znají z velkých běžeckých akcí. Šatny, úschovnu, zdravotníky, čipové měření atd. už bereme dnes jako standard. Součástí budou ale mimo jiné i opravdu velmi bohatě zásobené občerstvovací stanice, voda v cíli po doběhu, fotoservis, startovní číslo s vlastním jménem, krásné ceny, zároveň připravujeme doprovodný program, trička pro závodníky, medaile atd. Je toho opravdu hodně a myslím, že závodníci se mají na co těšit.

Jak aktuálně vypadá obsazenost závodu?

Mile nás překvapilo, že je o závod velký zájem. Za pouhých 25 dní se podařilo naplnit kapacitu, která činila 300 běžců. Nově jsme se tak rozhodli kapacitu navýšit až na konečných 500 závodníků. Zároveň je to pro nás velký závazek. Na prvním místě je rozhodně spokojenost běžců.

Jakou cílovou skupinu běžců by měla akce především oslovit?

Milada Run je závod pro všechny. Své si najdou zkušení běžci i úplní začátečníci. Kromě dětských závodů připravujeme tři různě dlouhé běhy s nenáročným profilem. Každý si tak může vybrat, na co se cítí. Ti, co nepoběží, mohou využít zázemí hlavní pláže jezera k posezení, občerstvení, zkusit si doprovodné aktivity nebo jen držet palce svým kamarádům a ostatním běžcům. Ideálně tak chceme přilákat celé rodiny.

Při jednání s partnery myslíte na další ročníky, nebo spíše čekáte na vyhodnocení letošního běhu?

K realizaci závodu jsme se definitivně rozhodli až začátkem dubna. I přesto se nám za tak krátké období podařilo domluvit s několika významnými partnery, jejichž podpory si nesmírně vážíme. Je vidět, že ani soukromým firmám není život lidí na Ústecku lhostejný. Většina má navíc zájem o dlouhodobou spolupráci. Několik dalších pak přislíbilo nebo již potvrdilo svou účast v příštím roce. Rozhodně tak plánujeme pokračovat a závod postupně víc a víc vylepšovat.

Pokud vyhodnotíte závod pozitivně, je možné, že vzniknou i jiné akce z Vaší dílny?

Nechci předbíhat, ale mohu prozradit, že už nyní připravujeme naprosto unikátní běžeckou akci v ústeckých Městských sadech. Zároveň uvažujeme o nové sportovní tour, jejíž součástí nebude jen běh, ale i závody v MTB, na běžkách a stále populárnější triatlon. Zároveň není tajemstvím, že sondujeme situaci kolem českých akrobatických pilotů v Red Bull Air Race Martina Šonky a Petra Kopfsteina. Oba bych rád právě na Miladu v blízké budoucnosti přivedl.

Kdo je Michal Neustupa? Michal Neustupa je sportovní manažer, pedagog a nadšený sportovec, jehož přáním je po návratu domů na sever Čech přivést na Ústecko svěží vítr v podobě několika nových, převážně sportovních akcí pro širokou veřejnost. Z pozice projektového manažera dva roky vedl běžkařskou a běžeckou Jizerskou 50 nebo byl u zrodu úspěšného běžeckého seriálu Běhej Lesy. Naposledy pak působil ve sponzoringu společnosti T-Mobile, kde spolupracoval například s Českým olympijským výborem a Českou fotbalovou reprezentací. Jeho pracovními vzory jsou Marek Tesař a Miroslav Černošek.

Mile nás překvapilo, že je o závod velký zájem. Za pouhých 25 dní se podařilo naplnit kapacitu, která činila 300 běžců. Nově jsme se tak rozhodli kapacitu navýšit až na konečných 500 závodníků. Zároveň je to pro nás velký závazek. Na prvním místě je rozhodně spokojenost běžců.
Naposledy změněno 10, kvě,2017
Zveřejněno v Články
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31