Aktuality
Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Noční Milada poprvé, Čípová a Zuda ovládli svoje běhy, měsíc běžcům nepomohl

28, říj,2021
445
Ohodnotit tuto položku
(5 hlasů)

Výsledky Noční stopa

To, že je 27. říjen přesně 300. dnem v kalendářním roce ví málokdo. Také to, že měsíc v první čtvrti vychází až po desáté a nijak nepomůže s osvětlením trati, zjistila většina účastníků Noční stopy na Miladě až na místě. Ale čelovku měl s sebou každý, tedy skoro, kdo neměl, sehnal na startu od lépe vybavených spoluběžců.

Organizátoři z Už tam budeeem?! připravili dvě trati pro dospělé, na 4 km a 8 km se startem v 19 hodin. To už byla celá krajina nacpaná v pytli s černočernou tmou. Běžci na obou tratích obdrželi na ruce světelné pásky s modrým nebo červeným světlem, takže na první pohled bylo vidět, kdo běží jakou trasu. Start nakonec nebyl společný, ale nejprve vyběhlo 27 účastníků běhu na 8 km a pět minut po nich dalších 30 na poloviční trati. Světélka slábla a občas se vynořil jejich třpytivý pás v nějakém místě trati. Když se začala znovu rozzařovat, bylo jasné, že se do cíle řítí první běžci na čtyřku. Z noční tmy se první vyloupla Míša Čípová. Běžela tak rychle, že nejenže za sebou nechala všechny muže, ale moderátor David Cihlář nestačil ani přečíst číslo, v jednu chvíli zasvítila čelovka, v té další se už vydýchávala v cíli. Jen pár vteřin za ní proběhl cílem Honza Plíšek. Pak se zase na trati zhaslo, než ji znovu osvětlili Přemysl Junek a Matěj Rezáč, minutu po nich Pavel Houdek a Barbora Synáčková, a s dalším odstupem Miroslav Marek a Nikola Meluzínová, pak už to jelo světélko za světélkem jako v Mléčné dráze až do doběhu organizátorky, která uzavírala trať. V té době nám ale chyběla jedna běžkyně, která seběhla z trati. Naštěstí jen to, nic se jí nestalo, zavolala telefonem do cíle a vyzvednout ji vyrazilo auto zdravotní služby, jehož maják snadno našla. 

Tou dobou nám už dobíhali osmáci, překvapením nebylo ani tak, že první byl premiant třídy Petr Zuda, ale spíše směr jeho doběhu. Se směrem očekávaným svíral úhel asi 40°, což je vidět i ve tmě. Petr však byl spokojený a lehké vyúhlení mu náladu nemohlo pokazit, zvláště, když ho směrově podpořili další dobíhající Vláďa Slezák, a Zuzka Kotěšovcová tlačící kočárek osvícený jako kamion z vánoční reklamy. I další běžci dobíhali touto cestou, než na trati někdo přehodil výhybku, akceptoval záměr stavitelů trati a strhl i vláček za sebou. Porada rozhodčích musela tak řešit, co s tím. Nakonec bylo rozhodnuto nikoho nediskvalifikovat s tím, že obě varianty byly běžecky a vzdálenostně porovnatelné. Takže Petra ani Zuzku nikdo netahal za ruku ze stupňů dolů a vyhlašování proběhlo za padající rosy ve 20 hodin. 

Kategorií na čtyřku bylo tolik, že většina účastníků si vyzkoušela bednu, výsledky si proklikáte určitě sami. Na osmičku napíšu alespoň vítěze kategorií, o Petrovi a Zuzce jsem už básnil, v těch zkušenějších kategoriích se pozlatili Vláďa Slezák a Jana Chudinová.

K úplnosti reportáže zbývá dodat, že jako noční předskokani, za soumraku ještě domalovaného zapadajícím sluncem, vyběhlo na 500 metrovou trať pět dětí.

Celým závodem nás provedla moderátorská dvojice Marek Vobr a David Cihlář, snad nebyl Davidovým povzbuzováním nějak narušen mladý ekosystém jezera Milada. Běžci v cíli i na stupních jejich výkon určitě ocenili. 

První ročník je za námi, těšte se na další!

 

Naposledy změněno 28, říj,2021
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Leden 2022 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31