Sluníčko se prokousalo z mlhy až na vyhlášení, pozlatilo Pepu Procházku a Jarmilu Sobeckou, Malá Dubická měla rekordní účast

15, říj,2017
2316
Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)

Fotogalerie Miroslava Vlacha

Neoficiální výsledky:

Hlavní závod 7 km

Hlavní závod 7 km - kategorie

Doprovodný závod 2,5 km

Doprovodný závod 2,5 km - kategorie

Závod se psy

Nebylo to moc fér, myslím to, že ráno bylo nad Dubicemi skoro jasno a mlžný opar se chystal schovat se do trávy. A pak si to rozmyslel, ale možná tu mlhu hrnuly před sebou z údolí u Labe, kde byla po ránu hodně hustá, davy běžců, které mířily na Malou Dubickou.

Už když hlavní pořadatelka Petra Fiklíková na žádost běžců, kteří se nevešli na startovní listinu, navýšila kapacitu hlavního závodu na 200 účastníků, bylo jasné, že se hospoda U Becků bude prohýbat pod rekordním náporem účastníků.

V deset hodin vyběhlo na trať sedmikilometrového závodu sedm běžců a běžkyň se psy. Do cíle je po necelých 32 minutách přivedla dvojice Petr Zeman - Martina Zemanová. To už prostor startu byl řádně zaplněný, dobrovolnice u registrace vydávaly poslední startovní čísla a pak si připnuly ty svoje, aby se taky mohly vydat na trať. V nesoutěžním běhu na 1 km se představily hlavně děti. Po rozvičce s Kamilou Turkovou se s číslem na hrudi vydaly mnohé z nich vstříc své první závodní zkušenosti. Snad byla pro ně příjemná a odměnou jim byla medaile na krku.

Když byly děti bezpečně v cíli, seřadilo se na start téměř tři sta běžců, kteří se chystali ve dvou vlnách vyběhnout vstříc dubickým loukám a baravným stromům. Start hlavního závodu byl opravdu impozantní, tolik běžců v koridoru ještě nestálo. To, že jich na vesnický běh za ty roky Petra Fiklíková zlákala tolik, bylo oceněno zlatou známkou. Ne od atletické federace ani jiné oficiální organizace, ale od jejich přátel, taková zlatá známka potěší myslím ještě více. Předal ji moderátor celého dne David Cihlář a Petra si potom rovnou hlavní závod odstartovala. Následně vyběhli i borci na kratší trať. Po devíti a půl minutách je přivedl do cíle Martin Fišer (obhájil tak loňské prvenství), s velkým náskokem před druhým Tomášem Popkem a třetím Martinem Morvayem. Na celkovém čtvrtém místě doběhla Sabina Hrušková (nejlepší mezi ženami), dalšími dívkami v cíli byly Adély - Hosková byla druhá a Groulíková třetí.

Mezitím se na čele hlavního závodu vytvořila silná čtveřice Procházka, Vojtěchovský, Pinc a Bystřický, která dlouho běžela spolu a na ostatní běžce stále zvyšovala náskok. Nejprve se v ní neudržel Láďa Vojtěchovský, Pepa Procházka poté trochu utrhl i zbylou dvojici a doběhl si pro vítězství v čase 26:05. Za ním finišoval Tomáš Bystřický před Zdeňkem Pincem. Po pár minutách se v cílové rovince objevila i dvojička ústeckých nejlepších běžkyň, Jarmila Sobecká držela drobný náskok před Zuzanou Rusínovou. To, že běhá skvěle v terénu víme, ale tato trasa s řadou rovných úseků i silniční vložkou měla svědčit i Zuzce. Jarmila však běhá opravdu skvěle, její čas 29:19 je o minutu a čtyřicet vteřin lepší než ten loňský! Zuzana Rusínová zaostala o čtyři vteřiny, skvělý souboj. Třetí ženou v cíli byla Dáša Musilová, která běžela svůj čtvrtý závod v pěti dnech.

Bylo skvělé v cíli pozorovat další dobíhající běžce, jak se baví a užívají si. To jsi Petro přemýšlela, že jim to upřeš? Všichni pořadatelé měli plné ruce práce, ale odměnou jim mohl být pohled na účastníky v cíli. Zájem o závod je velký a naráží na kapacitní limity, nejen zázemí a prostoru startu, ale i trati samotné. Nemůže tedy již růst v počtu účastníků, což je svým způsobem dobře. Nám se přece líbí tenhle stále ještě rodinný běh a bylo by škoda ho transformovat v něco jiného. Takže si na příští rok ohlídejte místo ve startovní listině.

Naposledy změněno 16, říj,2017
Zveřejněno v Články
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31