NA ÚNOROVÝ BĚH OKOLO HLUBÁKU NAŠLO CESTU DVĚ STOVKY BĚŽCŮ, NEJRYCHLEJŠÍ BYLI ROHLÍK A ZÁMEČNÍK, MEZI ŽENAMI KLINECKÁ A MACHAČOVÁ

18, úno,2018
2385
(5 hlasů)

Výsledky na 5 km

Výsledky na 10 km

Charitativní běhy Okolo Hlubáku vstoupily do svého druhého ročníku. Jejich organizátoři v čele s Romanem Hlavou se je snaží neustále vylepšovat. Dnes se třeba posunul o pár minut start na pětku, tak aby pole závodníků na desítku bylo již roztažené a na trati se hladce předbíhalo. Samozřejmostí bylo občerstvení a krásná medaile v cíli pro všechny účastníky. Do kempu Hluboký se jich na únorový závod vydalo téměř dvě stovky.

Trať byla dnes náročnější, odnesl to i kotník jedné běžkyně, ale prý to není nic vážného. V závodě na 5 km převažovaly ve startovním poli ženy, bylo jich ze 118 účastníků 64. Na start se postavilo i mnoho běžců do 15 let, celkem jich bylo 24 a mezi přihlášenými dominovaly děti z oddílu ASPV Holice a z DD Holice. Vítězství si ale odvezla dvanáctiletá Adéla Hlaváčková (Hvězda Pardubice) a mezi kluky zvítězil o rok mladší Vojta Novák (Bike Freaks Holice). Tři muži stlačili čas pod dvacet minut, první doběhl ve velmi přírodním dresu Adrien Zámečník (18:45), druhý byl Tomáš Mocek, který byl s rokem narození 1979 mezi první pětkou výjimkou, za ním doběhnuvší Vincent Lukášek je stejně jako vítěz letos dvacetiletý, čtvrtý Dominik Petrnoušek a pátý Matěj Roček byli dokonce ještě mladší. V ženách jasně dominovala Ivana Machačová, která si pro zlato přijela z Častolovických Horek. S časem 21:28 doběhla hned za prvními třemi muži. S velkým odstupem se do 25 minut vešly ještě druhá Eva Vejberová a třetí Lenka Janošíková.

Na desítce dělily první dva muže tři vteřinky, první doběhl Václav Rohlík (AC Pardubice) před Jirkou Chybou z Prahy. Čas přesně 40 minut ukázala časomíra třetímu Vladislavu Dufkovi. V ženách o více než tři minuty zvítězila Jana Klinecká, jediná žena s časem do 50 minut. Mezi druhým a pátým místem dělila běžkyně necelá minuta, na bednu se dostala Helena Zigová a Hana Hlaváčková. I na tuto trasu se vydali žáci a žákyně do 15 let, medaile na stupních vítězů obdrželi Bronislav Kubánek, Viktor Hlava a Kateřina Krejsová.

Další "Hlubácký" závod se koná 20. května.