Na Střížáku nejrychleji kroužil Pinc, vítězná štafeta Růžička - Zuda stlačila čas pod hodinu, Sobecká s Rusínovou se zlepšily o 4 minuty

15, dub,2018
1574
(3 hlasů)

Výsledky kategorie

Výsledky celkem

Výsledky celkem - rozpis kol

O pět štafet méně než v minulém roce dorazilo letos na Střížák zaběhnout si závod dvojic, který se běžel v rámci Ústeckého krosového poháru. Povrch klasického kilometrového okruhu na vrchu Střížáku byl sušší a tvrdší než vloni, závod se běžel za téměř ideálního běžeckého počasí.

Začnu tentokrát kategorií ženských štafet, kde své úsilí spojily Jarmila Sobecká se Zuzkou Rusínovou a dalo se tušit, že bojovat budou pouze se svým loňským časem. Nakonec ho společným úsilím vylepšily skoro o čtyři minuty na 1:04:45. Jarmila Sobecká dokonce stlačila čas na prvním úseku pod 16 minut a na tom druhém byla jen těsně nad. Zuzka se přidala s časy jen o málo horšími, takže to stačilo dokonce na čtvrté místo celkově. Další skvělá běžkyně Alena Hájková z ASK Lovosice, vítězka loňského spotovního seriálu Král Středohoří, vložila svůj talent do výkonnostně vyrovnané smíšené dvojice s Ondřejem Prchlíkem. Společně doběhli celkově šestí, na vítězství v "mixech" to ale nestačilo, o dvě minuty zaostali za tandemem Musilová - Plaček z Děčína a blízkého okolí. Dáša Musilová zaběhla mezi ženami čtvrté nejlepší časy. Třetí v kategorii smíšených dvojic byl pár Pinc - Biňovcová. Zdeněk Pinc zaběhl první úsek za 13:41, což je za oba ročníky vůbec nejrychlejší čas. I druhé čtyřkolečko stlačil pod 13:50, a byl dnes jediný, kdo tuto hranici překonal.

V mužích kralovala dvojice Růžička - Zuda. Vláďa Růžička zabíhal časy pod 16 minut, tedy tempem pod 4 min/km, což je v jeho věku slušný kvapík. Petr Zuda se přidal velmi vyrovnanými výkony na svých úsecích (13:55 a 13:56) a výsledný čas štafety tak posunul pod hodinu. Na druhém místě mezi muži doběhla dvojice Slezák - Eliáš a třetí Profeld - Procházka. Pepa Procházka byl jeden z mála, který měl lepší druhý úsek než první (14:24 resp. 14:16).

Mezi ženskými štafetami si stříbro ze Střížáku odnesla Lenka Bucharová a Jana Nováková, třetí byly Marcela Butalová a Jana Ptáčková.

Střížovické štafety jsou netradiční závod s výjimečnou atmosférou při předávkách. I když si dnes na start stouplo jen 19 dvojic, jsem přesvědčený, že by měl podobný formát závodu oživovat Ústecký krosový pohár i v příštích letech.