Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Ohodnotit tuto položku
(5 hlasů)

Fotogalerie    Diplomy

Výsledky celkem     Výsledky kategorie

V sobotu večer jsem se díval na předpověď počasí. Stránky Českého hydrometeorologického ústavu mluvily o nevýrazném tlakovém poli nad střední Evropou, a co se týká srážek, tak ty budou prý "místy". To jsem ještě nevěděl, že to místo bude v Ústí nad Labem, a že bude poctivě pršet od večera. Když jsem se ráno podíval z okna, viděl jsem to slabé tlakové pole, hlavně jakoby nad Větruší, no a pršelo pořád. Až auta běžců pádící nedělním ústeckým ránem mraky rozehnala a závod do vrchu tak mohl proběhnout bez vody za krkem. Předem bylo přihlášeno 46 účastníků, na místě se ještě dohlásilo pár dalších, takže na trať vyrazilo nakonec 53 běžců. Ti si museli hlídat intervalové starty po půl minutě. Pip - Pip - Pip - Pííííííp.... a vzhůru do oblak, tedy k vysílači na kopci. Ze Střížáku se kouřilo, jak se vypařovala vlhkost.

To, že se dá od plavecké haly dostat k vysílači na Střížáku v čase do sedmi a půl minut jsme viděli i letos. Výkon nejlepšího běžce, Zdeňka Pince (7:28,4), je o to hodnotnější, že úsek kolem zahrádek na úpatí kopce byl po vydatném dešti velmi rozblácený. Druhý Marek Hönig ztratil čtvrt minuty (7:45,9) a třetí Petr Zuda (8:00,4) doběhl na hranici osmi minut. V ženách byla situace mnohem vyrovnanější. První a druhou ženu v pořadí dělila v cíli jedna desetina sekundy, což se při ručním měření rovná prakticky chybě měření. Hlavní i záložní časomíra však shodně naměřily o onu desetinu lepší čas Jarmile Halířové (9:32,3), skvěle však běžela i druhá Renata Vajrychová (9:32,4). Třetí ženou v cíli byla Veronika Vágnerová (10:43,5). Krátký běh do vrchu svědčí mladším běžcům, mohou zde rozvinout své rychlostní a odrazové schopnosti, naopak dlouhodobá vytrvalost není tak podstatná. Výborné čtvrté celkové místo v ženách obsadila letos čtrnáctiletá Sabina Hrušková (10:59,1).

Kategorii těch zkušenějších mužů (nad 50 let) opanoval celkově desátý Vladimír Růžička (9:02,4), před Petrem Watzke a Jaroslavem Novákem. V ženách 45+ brala první místo Marcela Vyšatová (11:11,0). Jen šest sekund za ní si pro stříbro doběhla Zuzana Vítková z Mostu, na bronz dosáhla chabařovická Taťána Kusebauchová. Nejen první dvě ženy doběhly v těsném rozestupu, např. i souboj bratří Vlachů, který fotil i jejich otec a náš občasný přispěvovatel, rozhodlo sedm desetin vteřiny. Takových "minisoubojů" najdete ve výsledkové listině několik.

Chvíli po jedenácté hodině byli všichni shromážděni u hospůdky "Pohoda" a mohlo začít vyhlašování, následované tradiční tombolou. V půl dvanácté se již účastníci rozcházeli. Ředitel závodu Jan Kostovič mohl být spokojen, závod proběhl hladce a stejně tak mohli být spokojeni i účastníci s prací party spolku Mumie, která jim připravila tento nevšední intervalový závod.

V ústecké termínovce nás nyní čeká 7. srpna běh Stadice - Suchá - Stadice, na který Vás srdečně zve pořadatel Ústeckého krosového poháru Vladimír Růžička (propozice).