Na Rychtářské 12° se Luboš Gaisl výrazně přiblížil 40 minutám, v ženách přesvědčivě zvítězila Zuzana Rusínová

Rodinný závod

Již popáté (jak to uteklo) se na cyklostezce u Labe běžel závod Rychtářská 12°. Zázemí v cyklokempu Loděnice držel ve varu svým komentováním David Cihlář. Počasí běžcům letos opravdu přálo a tým organizátorů kolem Radany Kubíčkové s dobrovolníky se snažil seč mohl.

Nejprve se na trasu vydaly rodiny na svůj, pro mnohé první, závod. Půl hodiny po nich odstartovali junioři a juniorky do 15 let rozdělení do dvou kategorií pro chlapce i pro dívky. Mezi patnáctiletými si nejlépe vedli Petr Synáček a Maya Losová, mezi žáky do 11 let pak Kateřina Sobecká a Martin Kubát.

V 11:30 odstartoval hlavní závod a v něm 142 jednotlivců a 33 dvoučlenných štafet, dohromady tedy 208 účastníků. Pro vítězství si přijel Luboš Gaisl startující za Eleven Run Team, který letos běžel desítku v Jablonci pod 33 minut a na půlmaratón má osobák pod 1:10. Na Rychtářské se ho dlouho držel Aleš Filinger, běhající za místní AC, nakonec zaostal o půl minuty. Mezi třetím Jakubem Merle a čtvrtým Petrem Zudou, obhájcem prvenství, byl rozdíl 16 vteřin.

Do první desítky celkového pořadí se dostaly hned tři ženy! Zuzka Rusínová nenechávala nikoho na pochybách již od startu, proč ji pořadatelé schovali startovní číslo 1. Těsný byl boj o stříbro, Jarmila Sobecká šla před Janu Zímovou (MK Kladno) na osmém kilometru a do cíle na ní naběhla 15 vteřin.

Mezi 18 běžců, kteří zvládli 12 km trať do 50 minut se přimotala pouze jedna štafeta. S výrazným náskokem v čase 44:30 si prvenství odvezla povrlská dvojka Slezák - Vlček.

Na závěr bych vás chtěl poprosit o jeden virtuální potlesk. Z výsledkové listiny juniorského závodu mi vypadl Petr Stumpf, jehož čip časomíra vůbec nenačetla. Tato situace je nepříjemná, protože Petr běžel skvěle a ve své kategorii byl třetí v čase 8:32. Při stanovování oficiálního pořadí byl do výsledků samozřejmě zařazen. Na kontaktní mail jsem mu zaslal omluvu a najdeme možnost, jak mu předat věcný dar. Nemohu mu však nahradit potlesk od vás ostatních běžců, upřené oči a uznalý pohled.

Tak zas za rok! A nezapomeňte, že září je měsíc běhu zaslíbený, tolik závodů v Ústí a okolí jindy nenajdete.