Na Miladě se běžela pětka pro Nadační fond Matěje Proška, Budín před Eliášem, v ženách zlatá Neumanová

Výsledky kategorie 5 km

Již po čtvrté se na Miladě sešli všichni, které oslovuje činnost nadace Matěje Proška na Běhu upřímných srdcí. Tento běh je charitativní na 100%, což si může každý účatník zkontrolovat na transparentním účtu. Tam je vidět připsané startovné a také kam směřovalo.

Letos bylo nádherné počasí konce léta, formát závodu se během let vypiloval na firemní běh tříčlenných štafet, doprovodný závod na 1 km a hlavní závod na 5 km.
Ve štafetách vedla po prvním úseku štafeta Státní věděcké knihovny, v cíli ale slavil ZDEMAR (Jelen ml., Vlach, Horkulič) v celkovém čase jen lehce nad 11 minut. Na druhé místo se prodrala štafeta pořádajícího nadačního fondu (Kohoutek, Prošková, Prošek) a třetí byla již zmiňovaná štafeta SVKUL.
Na kilometru skvěle zaběhl dvanáctiletý Jirka Vachtl, druhý Luboš Malý mu vítězství darovat nechtěl, ale nic jiného mu nezbývalo. Na stupních vítězů je doplnil Radek Fousek. V ženách zvítězila Míša Jindrová před (rovněž dvanáctiletou) Karolínou Krušinovou a desetiletou Barborou Neumanovou.
V 16 hodin odstartoval hlavní závod, účast mužů a žen byla vzácně vyrovnaná, v obou kategoriích se na start postavilo po 35 běžcích. Startovné však uhradilo ještě o dvacet lidí více než těch 70, kteří se vydali buďto závodit nebo proklusnout či dokonce projít.
V mužích byl nejrychlejší Pavel Budín z Děčína, před Lukášem Eliášem a Mírou Vlachem. V ženách byly na stupních vítězů hned dvě věkem ještě žákyně, první Adéla Neumanová a třetí Alena Hozáková. Mezi ně se vklínila Lenka Vachtlová.
Medaile nezbyla na čtvrtou Marii Burkhardtovou z Teplic, která si zaběhla Trmickou, odkud měla bronz, sjela pro dceru, odběhla s ní kilometrový závod a postavila se ještě na start pětky. "Trmická je test výkonnosti, a tohle je prostě srdcovka, sem jsem musela," usmívala se po závodě.
Tobiášek je už 43. dítě, kterému nadace pomáhá. Potřebuje speciální oblek pro rehabilitaci svalů. Díky všem, kteří nadačnímu fondu přispěli!