Na Milada Winter Run se potkalo 350 běžců s báječnou atmosférou

04, úno,2018
1502
Ohodnotit tuto položku
(6 hlasů)
Foto: Miroslav Vlach Foto: Miroslav Vlach Miroslav Vlach

Výsledky

Fotogalerie

Na Miladě se v rámci nového třídílného sportovního seriálu Milada Tour konal zimní běh. Již pohled do startovních listin napovídal, že tento závod přitáhl hlavně mnoho vyloženě rekreačních běžců. Ti dostali vše, co od takového běhu očekávali. Perfektní organizaci, zázemí, značení tratí a servis a v neposlední řadě desítky běžců a běžkyň, kteří běželi výkonnostně kolem nich tak, že si nikdo nemusel připadat na trati osamocený.

Organizátor Michal Neustupa oslovil úspěšně tuto cílovou skupinu, které podobný podnik v ústeckém běžeckém kalendáři chyběl. Oproti loňské premiéře byly navíc doladěny některé drobnosti, takže celkový dojem ze závodu byl výborný, což potvrzoval každý, s kým jsem se bavil.

Start a cíl závodů na 5 i 10 km byl v Roudníkách, zázemí našli běžci v místním kulturním domě. Na startovních číslech měl každý svoje jméno. S ohledem na to, co již bylo řečeno o skladbě účastníků, nepřekvapilo, že vítězství v ženách si rozdělily obě nejlepší ústecké běžkyně, pětku jasně vyhrála Jarmila Sobecká a desítku Zuzka Rusínová, která závod hodnotila takto: "Já neběžela od začátku první, Dagmara to nakopla, začátek byl bahno, kros, nic pro mě, takže az na druhém kilometru jsem šla do vedení a držela to až do cíle. Překvapil mě jeden prudký kopec pred cílem." Na pětce se tempu Jarmily přiblížila pouze Eva Slavíková, třetí místo tak čekalo na teprve dvanáctiletou Katku Smržovou z místního SKP. Na desítce měla nakonec Zuzka Rusínová více než minutový náskok na Dášu Musilovou, za kterou o 25 sekund zaostala Simona Nekolová z Maraton klubu Kladno. Tyto tři ženy poodběhly svým soupeřkám, pod padesát minut se dostaly ještě Jana Fílová (BK Běkodo), Lenka Bucharová a Aneta Wondraková, která má u svého jména ve výsledkové listině ročník 2002. Ukázala, že běhat rozhodně umí.

Když se bavíme o časech, neposuzujte běžce pouze podle nich, nešlo o klasické přesně změřené distance, terén také vždy neumožňoval běžet naplno. "Byla to hodně poctivá desítka," říkal Petr Zuda: "Navíc před cílem byl rozbahněný úsek, kde jsme klouzali a jen cupitali." Tím se dostáváme ke kategorii mužů, kde na desítce Petra Zudu předběhl mostecký Honza Žaloudek. "Běžel jsem za ním, ne úplně v kontaktu, ale s drobným odstupem až na pátý kilometr. Na pláži za to ale Honza vzal a utekl mi, pak už jsem se soustředil na sebe, za mnou daleko nikdo neběžel." Bylo to přesně tak, vítězný borec z AK Most naběhl na Petra 40 vteřin, třetí Radek Steklý měl potom tříminutovou ztrátu. Pětku proběhl nejrychleji Filip Záhora před Pavlem Tallem, třetí byl Radim Filip Drážďanský. Pouze tito tři běžci předběhli první ženu.

"Závod byl skvělý, atmosféra, organizace," hodnotil běh Petr Zuda. Podobně mluvila i Zuzka Rusínová, která přidala i malé nářky, jak ji to dalo zabrat. "Zítra se půjdu na Jedlovku dorazit," sdělila mi na otázku, zda ji uvidíme i na nedělním běhu. (Tam se ostatně chystá i Petr Zuda.) V cíli čekal na běžce kančí guláš, zelňačka, zajímavé ceny a tombola. Nejstarším účastníkem byl Ruda Vorlíček z Teplic, kterého vyzpovídal náš přispěvovatel a autor skvělých fotek v galerii Miroslav Vlach: "Koncem loňského roku jsem oslavil sedmdesátku a syn mě pozval do Austrálie. Odlétám 11. února a těším se na měsíční trénink mezi klokany. Mám pět dětí (4 syny a dceru), osobního trenéra z Karviné, který mě úkoluje po internetu. Statistiku závodů si nevedu, ale jednou to spočítám. Budou to tisíce kilometrů. Tady mě porazil v kategorii nad šedesát pouze Zdeněk Kacíř z Loučné, ale je o deset let mladší," s úsměvem vyhodnotil situaci borec z Teplic, kterého v Ústí znají všichni amatérští běžci.

Můžeme se těšit na další díly Milada Tour!

Naposledy změněno 04, úno,2018
Zveřejněno v Články
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31