27, lis,2018
1404
(1 Hlasovat)

Je za námi 24.ročník Běhu na Chlum.
Tradiční akce sportovního klubu KONKORDIA Děčín proběhla bez nejmenších problémů, přestože letos chybělo zázemí hasičárny, která prochází rekonstrukcí. Naštěstí k pořadatelům bylo příznivé počasí a klapla i výpomoc z místní základní školy, za což patří velký dík.

Vlastní závody v dětských kategoriích nebyly tak jednoznačné jako v předchozích letech, kdy zde jasně vládly děti závodící za SK APD Děčín. Letos jim zdatně konkurovali závodníci z Mikulášovic, Úštěka, Nového Boru a DDM Děčín a tak napínavé boje probíhaly do posledních metrů.

V jedenáct hodin se pak vydalo na trať hlavního závodu celkem 58 závodníků. Za svým cílem obhájit loňské vítězství si hned od začátku šel Petr CMUNT z AC Česká Lípa. Celý závod si udržoval bezpečný náskok a do cíle doběhl v novém traťovém rekordu 33:29 min. Druhé místo patřilo vítězi z roku 2016 Petru ZUDOVI z Ústí nad Labem, kterého následoval Miroslav DAŇKO vítěz Běhu na Chlum v roce 2000 a letos vítěz kategorie do 49 let. Situace mezi ženami byla obdobná, kdy loňské vítězství obhájila Dáša MUSILOVÁ z Jílového, taktéž v novém traťovém rekordu 39:51 min. Druhé místo patřilo Jarmile SOBECKÉ z USK Provod Ústí n.L. a třetí doběhla věkem ještě dorostenka Vendulka RYŠAVÁ z AC Česká Lípa. Vzhledem k suchému podkladu trati se podařilo většině tradičních účastníků vylepšit svá maxima a závod proběhl bez připomínek.

V rámci slavnostního vyhlášení výsledků byli oceněni nejúspěšnější závodníci letošního běžeckého seriálu KONKORDIE Děčín MODRÁ STUHA. Zde si vítězství v jednotlivých kategoriích odnesli Lukáš Eliáš, Jarmila Sobecká, Vladimír Růžička a Dáša Musilová.
Úplně na závěr byla představena celá termínovku soutěží KONKORDIE Děčín včetně MODRÉ STUHY 2019.
Velký dík patří všem organizátorům a samozřejmě i partnerům v čele s firmou INTERKOV spol. s r.o. a městem Děčín.