Na charitativní běh s Plamínkem naděje přišlo téměř 300 běžců, kolik přispěli na kočárek pro Kačenku se uvidí v pondělí

21, dub,2018
1157
Ohodnotit tuto položku
(9 hlasů)

Fotogalerie

Výsledky:

10 km celkem

10 km kategorie

5 km celkem

5 km kategorie

Rodinný běh

To pohladí a zahřeje, ne to sluníčko, i když se snažilo, ale všichni ti lidé, kteří přišli podpořit aktivity nadačního fondu Plamínku naděje. Každému život něco staví do cesty, někdy jsou ty útrapy větší, někdy menší. Koukám kolem, starší muž, usmívá se, ale má těžce nemocné rodiče, a ta holčina vedle, vím co potkalo její rodinu, kolem stovky úsměvů, stovky tváří. Za nimi stovky osudů, mnohdy nelehkých. Stejně jako ten Kačenky, která nestála na stejné startovní čáře jako ostatní běžci životem. Ale tyto úvahy patří do tmy a do zimy, když na nás nalehne život celou vahou, tady je světlo a teplo, to hřeje plamínek naděje, ke kterému jsme dnes přišli vztáhnout ruku.

Hemžení účastníků kolem přihlášek bylo chvílemi značné, mladé pomocnice na registraci však byly perfektní a nedovolily frontám větší tvoření. Po desáté se více než stovka účastníků vydala na rodinný běh. Po půl hodině byl pak start pětky a desítky, na něm 170 běžkyň a běžců. Doběh, občerstvení, program pro děti, vyhlášení, tombola... To to uteklo, hlavně organizátorkám, které dny a týdny před závodem chystají, domlouvají, prostě organizují. A teď je za tři hodiny po všem? Ale to jsou špatné počty, těch hodin jsme zde strávili mnohem více. Dohromady i s doprovodem bylo v kempu tak 400 lidí, to je asi 1000 hodin. A za 1000 hodin se toho stane plno. Naplní se kasička. Radek Steklý a Vláďa Slezák se vykoupou v brodu. Petr Zuda a Zuzka Rusínová utečou všem. Je popsáno 100 papírů formátu A4 přihláškami a výsledky. Asi 50 dětí se vybrouzdá. Na rovince za městem ukazují někteří motoristé, jak se dá jet na devadesátce dvěstě. Stovky rukou se setkají v pozdravu se starým známým nebo tím novým. Vláďa Růžička a Alena Hájková prosviští nejrychleji pětku. Všechny muffiny se snědí. Sluníčko trpělivě opaluje. Barbora Synáčková a Martin Kubát se přiřítí v čele rodinného běhu. Stalo se toho mnohem více, ale napsat to za všechny nejde, doplňte si to sem sami, co jste zažili a viděli právě vy. Co jsem viděl já? To, že občas jsou ty hory opravdu vysoké, ale také to, že je stále dost lidí, kteří vám je pomůžou zdolat. V tom je ta naše naděje, že na to nejsme sami. Plamínek hoří.

 

Pozn.: Výsledky jsou zpracované dle přihlášek a nahlášených časů. Pokud chcete někdo čas ještě dohlásit nebo něco opravit, pište na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Naposledy změněno 21, dub,2018
Zveřejněno v Články
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Září 2019 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30