Na Běhu upřímných srdcí ve skvělé atmosféře obhájil vítězství Šimon Kobližek, celkově druhá byla Zuzka Rusínová

02, zář,2017
2371
(5 hlasů)

Fotografie od Miroslava Vlacha

Výsledky celkové s odkazem na diplomy:   Běh na 5 km   Běh na 1 km

Výsledky kategorie:   Běh na 5 km   Běh na 1 km

Organizátoři Běhu upřímných srdcí vytýčili letos nové tratě a běžci si je pochvalovali. Déšť v předvečer akce možná několik účastníků odradil, ale ten kdo přišel, rozhodně nelitoval. A také nezmokl, počasí nakonec bylo krásně běžecké.

U Milady čekalo na návštěvníky mnoho zajímavostí, moje hlava však byla zaměstnána pouze běhěm, takže o nich nemůžu poreferovat. Co mohu, je pochválit organizátorky, které s přehledem zvládaly prezentaci a hromádky čísel se pomalu zmenšovaly. Nakonec se prezentovalo 90 běžců na hlavní závod 5 km a 63 běžců na kilometrovou trať. Navíc si ještě před nimi dvacet dětí zaběhlo nesoutěžní běh.

Na obou trasách byly vypsány jen dvě kategorie, muži a ženy. Takže se ve výsledcích vedle sebe seřadili zkušení běžci spolu se školáky. Tak tomu bylo i na kilometrovém kolečku, které nejrychleji oběhl Petr Synáček před Martinem Kotěšovcem a Ladislavem Valeškou. Celkově čtvrtá doběhla první dívka, Barbora Synáčková. Tu na stupních při vyhlášení doplnily Jana Brožková a Jitka Kondrlová.

Na pětikilometrové trati své loňské vítězství jasně obhájil Šimon Kobližek, jediný běžec, který stlačil čas na pětikilometrové členité trati pod 20 minut (19:18). Stříbro si odvezl děčínský Pavel Budín a bronz Jirka Starý. Tyto dva muže však předběhla nejlepší žena Zuzana Rusínová (20:08), druhá v celkovém pořadí. Za ní na druhém místě v ženách byla třináctiletá Adéla Neumanová (USK Provod) a třetí Martina Pucáková.

Soustředil jsem se na sportovní stránku akce, ta však byla sekundární. Jak moc se podařilo naplnit hlavní cíl dnešního dne, tedy podpora konkrétních dětí, můžete sledovat na stránkách nadačního fondu http://www.uprimnesrdce.cz/ . Jsem velmi rád, že se podobná akce s takto transparentním zacílením pomoci koná a děkuji organizátorům (byli skvělí!), že dali možnost přispět k dnešnímu úspěšnému dni nejen nám, ale i celé řadě dalších subjektů, které se staraly o dnešní program, spokojenost všech účastníků a zdar celé akce. Není třeba asi dodávat, že tak všichni činili zcela zdarma.

Poděkování patří samozřejmě i všem běžcům, kteří neváhali přispět. Těšíme se na setkání se všemi i v příštím roce!